Ministri i Drejtësisë gjobitet nga Policia për mosrespektim të masave për pandeminë

19.12.2020 23:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ministri i Drejtësisë gjobitet nga Policia për mosrespektim të masave për pandeminë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi është gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi nuk ka respektuar masat qeveritare për pandeminë.

Ai përmes një statusi në Facebook, ka thënë se ka pranuar të paguajë këtë gjobë, për shkak të sjelljes profesionale të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës.

Ky është njoftimi i tij i plotë:

“Është i vërtetë lajmi që sot jam dënuar për thyerje të masave qeveritare për pandeminë. Edhe pse sipas pikës 25.1 të vendimit për masa për mbrojtjen nga pandemia COVID-19, nga kufizimi i lëvizjes pas orës 19:00 janë të përjashtuar personeli i drejtësisë, kam pranuar ta paguaj dënimin, për shkak të sjelljes profesionale të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, Gentianit dhe ekipës së tij. Kosova ka një polici të respektuar dhe dënimi i shqiptuar ndaj meje dëshmon se në shtetin tonë askush nuk është mbi ligjin’, ka thënë ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministri i Drejtësisë gjobitet nga Policia për mosrespektim të masave për pandeminë

Ministri i Drejtësisë gjobitet nga Policia për mosrespektim të masave për pandeminë

Izrael, Netanyahu vaksinohet i pari kundër COVID-19 para kamerave

Izrael, Netanyahu vaksinohet i pari kundër COVID-19 para kamerave

Ishte infektuar me Covid, vdes ish-ministrja shqiptare

Ishte infektuar me Covid, vdes ish-ministrja shqiptare

Kufiri Slloveni- Kroaci, pritjet e mërgimtarëve deri në 10 orë

Kufiri Slloveni- Kroaci, pritjet e mërgimtarëve deri në 10 orë

Mustafë Bajrami i bashkohet LVV-së

Mustafë Bajrami i bashkohet LVV-së

Mbi 9 mijë bashkatdhetarë arritën sot përmes Aeroportit “Adem Jashari”

Mbi 9 mijë bashkatdhetarë arritën sot përmes Aeroportit “Adem Jashari”

NATO dhe KE verifikojnë sistemet e tyre informatike pas sulmit kibernetik

NATO dhe KE verifikojnë sistemet e tyre informatike pas sulmit kibernetik

ShBA mbyll konsullatat në dy qytete të Rusisë

ShBA mbyll konsullatat në dy qytete të Rusisë

Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë, shkak gjendja me pandeminë Covid-19

Dorëhiqet ministri i Shëndetësisë, shkak gjendja me pandeminë Covid-19

Mike Pompeo: Moska parapa sulmit kibernetik

Mike Pompeo: Moska parapa sulmit kibernetik

Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Identifikohet një i dyshuar për raste të grabitjeve

Identifikohet një i dyshuar për raste të grabitjeve

Gratë “Hasjane” vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti”

Gratë “Hasjane” vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti”

Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët