Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

26.05.2019 22:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Milan mbetet jashtë Ligës së Kampionëve, kualifikohen Atalanta e Inter

Atalanta dhe Inter janë kualifikuar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve nga Serie A.

Ata lanë jashtë dy skuadrat tjera, Milanin dhe Romën ku edhe për kundër fitoreve nuk arritën kualifikimin.

Interi mposhti Empolin me rezultat 2-1 në ndeshjen që u zhvillua në San Siro.

Golat për zikaltërit i shënuan Keita Balde në minutën e 51-të dhe Nainggolan në minutën e 81-të të ndeshjes.

Golin e vetëm për Empolin e shënoi Traore në minutën e 76-të, shkruan Indeksonline.

Në ndeshjen tjetër Atalanta fitoi kundër Sassuolos me rezultat 3-1.

Golat për Atalantën i shënuan Zapata në minutën e 35-të, Gomez në minutën e 53-të dhe Pasalic në minutën e 65-të.

Berardi shënoi golin e vetëm për Sassuolon në minutën e 19-të.

Milani në ndeshjen tjetër mposhti Spal me rezultat 2-3 por që nuk i mjaftoi për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve. /IndeksOnline/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve