Microsoft sjell njoftimet e telefonëve tuaj Android në PC

28.04.2019 19:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Microsoft sjell njoftimet e telefonëve tuaj Android në PC

Microsoft ka mbajtur sot një prej premtimeve më të mëdha, atë të aplikacionit Your Phone. Kompania ka dërguar një version eksperimental të Windows 10-ës i cili mund të tregojë njoftimet Android edhe në PC.

Mesazhet dhe njoftimet më të rëndësishme tashmë do të mbërrijnë në kompjuter. Përdoruesit mund të fshijnë të gjitha njoftimet njëherazi ose një nga një.

Çdo veprim i bërë në kompjuter do të reflektohet edhe në telefon. Funksioni gradualisht do të dërgohet tek insajderët e Windows me ndërtimin 1803 (RS4).

Gjithashtu duhet të keni telefon Android 7.0 Nougat ose më të ri dhe të paktën 1GB RAM. Një opsion që i mungon kësaj risie është fakti se nuk mund tu përgjigjen njoftimeve.

Nëse në të ardhmen Microsoft e mundëson diçka të tillë atëherë do të ishte vitale për aplikacione si Snapchat dhe të tjerë që nuk kanë një prezencë në desktop. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Microsoft sjell njoftimet e telefonëve tuaj Android në PC

Microsoft sjell njoftimet e telefonëve tuaj Android në PC

Google nuk do të “sabotojë” Microsoft Edge e ri

Google nuk do të “sabotojë” Microsoft Edge e ri

Kryeministri Italian: Huawei dyert e hapura për 5G në Itali

Kryeministri Italian: Huawei dyert e hapura për 5G në Itali

OnePlus 7 Pro përveç 5G do të ketë edhe tre kamera

OnePlus 7 Pro përveç 5G do të ketë edhe tre kamera

Google përjashton zhvilluesin nga Play Store me 600 milionë shkarkime aplikacionesh

Google përjashton zhvilluesin nga Play Store me 600 milionë shkarkime aplikacionesh

CIA hap llogari në Instagram

CIA hap llogari në Instagram

Slack aplikon për tu bërë kompani publike, raporton 10 milionë përdorues aktivë

Slack aplikon për tu bërë kompani publike, raporton 10 milionë përdorues aktivë

Gjuha e urrejtjes në rrjetet sociale në Maqedoninë e Veriut, fushëbetejë mes kundërshtarëve politikë

Gjuha e urrejtjes në rrjetet sociale në Maqedoninë e Veriut, fushëbetejë mes kundërshtarëve politikë

S10 – Smartfoni më i mirë i 2019-ës

S10 – Smartfoni më i mirë i 2019-ës

Telenor kompania celulare më e mirë në Malin e Zi

Telenor kompania celulare më e mirë në Malin e Zi

Falimenton kompania e sigurimeve INSIG Kosova

Falimenton kompania e sigurimeve INSIG Kosova

Bitcoin në rënie pas zbulimit të një mashtrimi 850 milionë dollarësh

Bitcoin në rënie pas zbulimit të një mashtrimi 850 milionë dollarësh

Robert Berisha tregon sërish muskujt, do t’ia keni zili

Robert Berisha tregon sërish muskujt, do t’ia keni zili

Windows 10 nuk do të instalohet në kompjuterët që kanë në përdorim USB apo karta SD

Windows 10 nuk do të instalohet në kompjuterët që kanë në përdorim USB apo karta SD

Holanda refuzon teknologjinë 5G të Huawei

Holanda refuzon teknologjinë 5G të Huawei

iFixit tërheq çmontimin e Galaxy Fold nën presionin e Samsung

iFixit tërheq çmontimin e Galaxy Fold nën presionin e Samsung