Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

20.12.2020 23:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso është paraqitur me njërin sy të mbyllur edhe sonte gjatë ndeshjes me Lazion, pasi ai është duke vuajtur prej kohësh nga sëmundja “Myasthenia Ocular.”

Kjo është një sëmundje auto-imune që prek muskujt jashtë syrit, të cilët kontrollojnë sytë dhe qepallat.

Ata dobësohen lehtësisht dhe mund të shkaktojnë shikim të turbullt ose rënie të kapakëve të syve, përcjell KosovaPress.

Në mënyrë që të luftojë këtë problem shëndetësor, Gattuso ka mbajtur syze korrigjuese, pastaj një copë letre në syrin e tij të djathtë.

Gjendja mund të përkeqësohet herë pas here dhe duket se ka qenë shqetësuese për Gattuson për 7-10 ditët e fundit.

Ndërkohë Napoli ka pësuar disfatë sonte nga Lazio në Serie-A më rezultat 2-0 me golat e Ciro Imobile dhe Luis Albertos.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

Wolverhampton pas Divock Origit

Wolverhampton pas Divock Origit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re