Mërgjyshi: Eshtë moment jo për Korabin

16.10.2016 17:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mërgjyshi: Eshtë moment jo për Korabin

Pas ndeshjes Kukesi-Korabi, erdhen edhe reagimet e disa protagonisteve te duelit.

Më vjen shumë keq për mënyrën sesi po luajmë dhe si po rrjedhin ngjarjet. Nuk duhet të mjaftohemi me faktin që po luajmë mirë, por duhet të gjejmë pikët pavarësisht ku luajmë. Kishim përgatitur një ndeshje të kujdesshme, por pësuam një gol në fillim. Gjithsesi vazhduam të luanim me qetësinë e duhur, ishim pranë portës kundërshtare dhe kishim raste. Është një moment jo për ne. Nuk kemi shumë alternativa dhe detyrohemi të aktivizojmë Plakun jo si sulmues të parë, megjithëse Sebino krijoi volum loje dhe krijoi raste duke goditur shtyllën dhe traversën. Korabi ka një ngërç rezultatesh.

Fatjon Tafaj

Më të rëndësishme ishin tre pikët në një ndeshje ku kishim disa mungesa, ndërsa lojtarët tanë patën disa probleme dhe ishin tre prej tyre, mes të cilëve Hasani dhe Lena që gjatë gjithë kohës kërkonin zëvendësim.

Sebino Plaku

Siç e patë edhe ju, fati po na ndëshkon në të dyja krahët. Nuk arrijmë të shënojmë me topin që përplaset në shtyllë, ndërsa në krahun tjetër pësojmë gol nga hiçi. Të vjen shumë keq.

Në momentin që nuk shënon rregullisht, shkaktohet edhe një ngërç psikologjik. Por, për të shënuar duhet të kesh disa lojtarë në zonë, golat nuk realizohen nga momentet sporadike. Kur të paraqitemi në zonën kundërshtare duhet ta bëjmë me besim./ss/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për kameraman/e dhe fotograf/e
artikull i sponzorizuar


Interi, skuadra e vetme italiane në ‘top 20’ për shikueshmëri në sezonin 2016/17

Interi, skuadra e vetme italiane në ‘top 20’ për shikueshmëri në sezonin 2016/17

Xhaka flet për largimin e Sanchezit dhe afrimin e Mkhitaryanit në Arsenal

Xhaka flet për largimin e Sanchezit dhe afrimin e Mkhitaryanit në Arsenal

Sanchez largohet nga Arsenali me raporte të tensionuara me Koscielnyn

Sanchez largohet nga Arsenali me raporte të tensionuara me Koscielnyn

Real Madridi refuzon të nënshkruajë me Zlatan Ibrahimovicin

Real Madridi refuzon të nënshkruajë me Zlatan Ibrahimovicin

Me shumë vështirësi dhe pas penalltive, Chelsea vazhdon tutje në Kupën FA (Video)

Me shumë vështirësi dhe pas penalltive, Chelsea vazhdon tutje në Kupën FA (Video)

Busquets me disa lëvizje maestrale i jep leksione lojtarëve të Espanyolit (Video)

Busquets me disa lëvizje maestrale i jep leksione lojtarëve të Espanyolit (Video)

Walcott flet si lojtar i Evertonit: Do të angazhohem që klubi të ngritet në një nivel tjetër (Video)

Walcott flet si lojtar i Evertonit: Do të angazhohem që klubi të ngritet në një nivel tjetër (Video)

Alexis Sanchez do të bëhet lojtari më i paguar në Ligën Premier

Alexis Sanchez do të bëhet lojtari më i paguar në Ligën Premier

Ronaldinho ka lënë zyrtarisht futbollin, por tifozëve ua ka dhuruar 10 magji që nuk do t’i harrojnë kurrë (Video)

Ronaldinho ka lënë zyrtarisht futbollin, por tifozëve ua ka dhuruar 10 magji që nuk do t’i harrojnë kurrë (Video)

Klubi japonez befason Hajrizin, e konfirmon transferimin për ditëlindjen e tij (Foto)

Klubi japonez befason Hajrizin, e konfirmon transferimin për ditëlindjen e tij (Foto)

Spekulohet se Aubameyangu ka arritur marrëveshje personale me Arsenalin

Spekulohet se Aubameyangu ka arritur marrëveshje personale me Arsenalin

Barcelona dominon formacionin e stinorit vjeshtor, Real Madridi atë të dështimeve me Ronaldon në krye – Messi lojtari më i mirë (Foto)

Barcelona dominon formacionin e stinorit vjeshtor, Real Madridi atë të dështimeve me Ronaldon në krye – Messi lojtari më i mirë (Foto)

Asnjë lojtarë i Real Madridit në 200 vendet e para për top-shënues të Evropës, prijnë Kane dhe Immobile

Asnjë lojtarë i Real Madridit në 200 vendet e para për top-shënues të Evropës, prijnë Kane dhe Immobile

Joshua dhe Parker bëjnë ritualin e zakonshëm, dalin përballë njëri-tjetrit (Video)

Joshua dhe Parker bëjnë ritualin e zakonshëm, dalin përballë njëri-tjetrit (Video)

Barca refuzon 20 milionë euro për Rafinhan

Barca refuzon 20 milionë euro për Rafinhan

Gjyqtari francez kërkon falje: Reagova keq, gjesti erdhi si pasojë e një lëndimi të mëhershëm

Gjyqtari francez kërkon falje: Reagova keq, gjesti erdhi si pasojë e një lëndimi të mëhershëm