Memli Krasniqi: VV e LDK të interesuara vetëm për kolltuqe, i harruan shpejt premtimet e programin

04.12.2019 17:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Memli Krasniqi: VV e LDK të interesuara vetëm për kolltuqe, i harruan shpejt premtimet e programin

Partia Demokratike do të qëndrojë jashtë çdo pazari të mundshëm politik dhe në këtë formë nuk do të jetë pjesë e asnjë diskutimi për qeverinë e ardhshme.

Ky është mesazhi që ka dhënë sot ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi,transmeton Lajmi.net.

Për lajmi.net, Krasniqi ka thënë se nga krejt ajo që është duke u parë me zhvillimet e fundit në skenën politike, është e qartë se VV e LDK sipas tij s’janë të interesuara për asgjë tjetër përveç kapjes së pushtetit dhe pozitave.

Sipas tij, këto dy subjekte i kanë harruar shpejtë premtimet dhe programin, dhe në këtë formë po tregojnë qartë se nuk japin llogari për votuesit e tyre.

“Tashmë është e qartë për të gjithë që VV dhe LDK nuk janë të interesuar për asgjë tjetër, përveç për të kapur sa më shumë pushtet. I harruan shpejtë premtimet dhe programin, dhe të zhveshur nga çdo maskë, po tregojnë sheshazi që nuk i japin pesë pare për votuesit e tyre, por vetëm për kolltuqet e tyre të ardhshme. Ne shpresojmë se ata s’do ta dëmtojnë Kosovën edhe tash me këtë qasje, siç e kanë dëmtuar gjatë kohës kur ishin në opozitë”, ka thënë Krasniqi.

Tutje, Krasniqi e ka qartësuar edhe njëherë pozicionin e PDK-së, se ky subjekt do të rrijë në opozitë gjatë këtij mandati, dhe në asnjë formë nuk do të bëhet pjesë e çfarëdo diskutimi për Qeverinë e ardhshme.

“PDK e ka bërë të qartë që në natën e zgjedhjeve që ne do të jemi opozitë në këtë mandat dhe ne asnjë mënyrë nuk do të bëhemi pjesë e çfarëdo diskutimi për qeverinë e ardhshme”, ka thënë Krasniqi.

Lajmi.net ka raportuar gjatë ditës së sotme, se përveç PDK-së, as partitë tjera të ish-koalicionit PAN s’do të bëhen pjesë e negociatave me Vetëvendosjen për arritjen e koalicionit.

Negociatat mes VV dhe LDK ngecën në pikën e ndarjes së posteve. Hiset u bënë mollë sherri mes dy subjekteve, teksa LDK po kërkon me çdo kusht pozitën e presidentit, gjë për të cilën nuk ka gjetur dakordim tek VV. /

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Albin Kurti, sot në orën 13:00 do të zhvilloj një takim me kryetarët e tri sindikatave të punëtorëve

Albin Kurti, sot në orën 13:00 do të zhvilloj një takim me kryetarët e tri sindikatave të punëtorëve

Gjykimi ndaj të akuzuarve për mashtrim Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, dështon

Gjykimi ndaj të akuzuarve për mashtrim Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, dështon

Kosovarët jan donatorët më të mëdhenj, Elvis Naçi thotë se, brenda 24 orëve dhuruan mbi 1 milion franga vetëm mërgimtarët në Zvicër

Kosovarët jan donatorët më të mëdhenj, Elvis Naçi thotë se, brenda 24 orëve dhuruan mbi 1 milion franga vetëm mërgimtarët në Zvicër

Kërkojnë ndihmë dy familje nga Durrësi që janë të strehaur në Kosovë, ju mungon ushqimi e barnat

Kërkojnë ndihmë dy familje nga Durrësi që janë të strehaur në Kosovë, ju mungon ushqimi e barnat

Ja sa fitojnë zviceranët, paga mesatare dhe të ardhurat

Ja sa fitojnë zviceranët, paga mesatare dhe të ardhurat

Me snajper qëllohet malazezi, biznesmen i famshëm në Beograd

Me snajper qëllohet malazezi, biznesmen i famshëm në Beograd

Sveçla së shpejti takim edhe me Ministrin e Brendshëm serb

Sveçla së shpejti takim edhe me Ministrin e Brendshëm serb

Dënohet qiradhënësi që diskriminoi të huajt, “Apartamente vetëm për gjermanët”

Dënohet qiradhënësi që diskriminoi të huajt, “Apartamente vetëm për gjermanët”

Ambasadori i Rusisë: Amerika se e ka krijuar si shtet Kosovën, e gënjeu

Ambasadori i Rusisë: Amerika se e ka krijuar si shtet Kosovën, e gënjeu

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Bitcoinin po e presin në vijim ditë vështira

Tahirsylaj: Temperaturat shkojnë -20 gradë, Kosovën do ta kaplon i ftohti ekstrem

Tahirsylaj: Temperaturat shkojnë -20 gradë, Kosovën do ta kaplon i ftohti ekstrem

Të dyja partitë thonë se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK, por ka 10 ditë pa asnjë takim

Të dyja partitë thonë se në ditët në vijim do të ndodhë marrëveshja LVV – LDK, por ka 10 ditë pa asnjë takim

Paralizohet Parisi, sindikatat nuk i dorëzohen Macronit, protestat e punëtorëve vazhdojnë

Paralizohet Parisi, sindikatat nuk i dorëzohen Macronit, protestat e punëtorëve vazhdojnë

Gjuriq ofendon UÇK-në, përmend Thaçin e Veselin

Gjuriq ofendon UÇK-në, përmend Thaçin e Veselin

Ja çka thotë Borrell për Ballkanin Perëndimor dhe marrëveshjen midis Kosovës dhe Serbisë

Ja çka thotë Borrell për Ballkanin Perëndimor dhe marrëveshjen midis Kosovës dhe Serbisë

Hilmi Jashari Avokati i Popullit do të takohet me qytetarët e Pejës

Hilmi Jashari Avokati i Popullit do të takohet me qytetarët e Pejës