Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

05.05.2020 00:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Përfaqësuesit e Tyson Furyt kanë zbuluar se ata kanë nënshkruar një marrëveshje në parim me ata të Anthony Joshuas për përballjen e madhe të dekadës së re.

Gypsy King ëhstë kampion në fuqi dhe do të zhvillojë trilogjinë me Deontay Wilderin, derisa AJ do të përballet me Kubrat Puelvin.

The Ahtletic raporton se Fury që përfaqësohet nga Queensberry Promotions, kanë nënshkruar marrëveshje me ata të Joshuas, Matchroom Boxing.

Deontay Wilder dhe Tyson Fury (Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

AJ që përfaqësohet nga Eddei Hearn, ka nën menaxhim kompaninë Matchroom Boxing, gjersa Frank Warren që merret me kamionin e WBC-së, e ka Queensberryn.

Detajet e tjera të marrëveshjes do të bëhen nëpërmjet MTK Golbal, pasi tashmë dihet se Hearn dhe Warren nuk i kanë raportet e mira.

Anthony Joshua dhe Kubrat Pulev (Foto: Stu Forster/Getty Images/Guliver)

Në parim, përballja nuk do të mund të ndodh në Britaninë e Madhe, shkaku i shpërthimit të coronavirusit.

Fury ditëve të fundit ka komentuar kundërshtarët e tij të ardhshëm, duke thënë se Wilder është një kërcënim më i madh se Joshua.

“100%, Joshua nuk është i rrezikshëm. Ai është si një foshnje e madhe e përkëdhelur”, ka thënë Fury për ESPN.

“Pse do t’i frikësohesha atij kur ai u rrëzua disa herë nga Andy Ruiz? Në minutat e fundit kishte ndryshuar kundërshtarin, ishte përballur me një që kishte 30 kile, nuk ia kishte dalë herën e parë, ishte turpëruar totalisht dhe më pas fitoi në një rimeç të montuar”.

“Ai nuk mund të bëjë asgjë, nuk mund t’ia dalë me një kampion si Gypsy King, jam shumë i mirë për të, mund të lëndohet”.

“Është vetëm një kampion i unifikuar në boks, ai jam unë, i pamposhtur, i paprekur, i papërsëritshëm”, ka shtuar më tej Fury.

Mbetet të shihet se cili o të jetë kampion i unifikuar, apo do të dështojnë të dy në përballjet paraprake që do t’i kenë në fund të këtij viti.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”