Marotta: Tifozët duhet të jetë të qetë për Icardin

11.01.2019 03:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Marotta: Tifozët duhet të jetë të qetë për Icardin

Ditët e fundit ka pasur shumë zhvillime për të ardhmen e sulmuesi dhe kapitenit të Interit, Mauro Icardi.

Gruaja e tij Wanda, ditë më parë kishte thënë që rinovimi mes lojtarit dhe klubit është larg, ndërsa vetë sulmuesi i kishte përkrahur fjalët e gruas.

Tani CEO i Interit, Beppe Marotta, është futur në mes ku ka thënë se tifozët duhet të qëndrojnë të qetë.

“Tifozët mund të jenë absolutisht të qetë”, ka deklaruar shkurtimisht Marotta.

Giuseppe Marotta (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Sulmuesi sot ka folur për kontratën që i skadon në qershor të vitit 2021, duke thënë se do të flas me klubin kur ata të kenë një kontratë konkrete për të.

Ai ka aktualisht pagë prej 4.5 milionë euro në vit, ndërsa klubi pritet t’i ofrojë 7 milionë plus bonuse.

Icardi së bashku me gruan dhe agjenten e tij, Wanda Nara!

Gruaja e tij që është edhe agjentja kërkon nëntë milionë euro pagë.

Edhe presidenti i Interit, Steven Zhang, e ka konfirmuar atë që ka thënë drejtori Marotta, duke thënë se lojtari do mbetet kapiten i Interit. /Telegrafi/   

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lansimi i Zgjidhjes Digjitale “EduPerformanca” të Projektit Tech4Policy

Lansimi i Zgjidhjes Digjitale “EduPerformanca” të Projektit Tech4Policy

Galaxy S10 5G del në shitje më 5 Prill

Galaxy S10 5G del në shitje më 5 Prill

Dy javë nga debutimi dhe Devil May Cry 5 ka shitur 5 milion kopje

Dy javë nga debutimi dhe Devil May Cry 5 ka shitur 5 milion kopje

Shërbimi i transferimit të të dhënave Firefox Send mbërrin në Android

Shërbimi i transferimit të të dhënave Firefox Send mbërrin në Android

ICT Awards për herë të parë në Vlorë, takime edhe në Tiranë, Prishtinë, Ferizaj, Mitrovicë dhe Pejë

ICT Awards për herë të parë në Vlorë, takime edhe në Tiranë, Prishtinë, Ferizaj, Mitrovicë dhe Pejë

Videot janë formati me angazhimin më të lartë në Facebook

Videot janë formati me angazhimin më të lartë në Facebook

Ja sesi të përdorni funksionin e ri të replikave në Messenger

Ja sesi të përdorni funksionin e ri të replikave në Messenger

Ja sesi Huawei P30 do të ngjajë

Ja sesi Huawei P30 do të ngjajë

Studentët shfrytëzuan dy trotinete për të transportuar një divan (Video)

Studentët shfrytëzuan dy trotinete për të transportuar një divan (Video)

Pinterest nis përgatitjet për tu bërë një kompani publike

Pinterest nis përgatitjet për tu bërë një kompani publike

Trump nuk i pëlqen mënyra sesi rrjetet social po sillen

Trump nuk i pëlqen mënyra sesi rrjetet social po sillen

Objektet e fshehura duhet gjetur për 45 sekonda, sfidë edhe për ata që kanë shikim të mprehtë (Foto)

Objektet e fshehura duhet gjetur për 45 sekonda, sfidë edhe për ata që kanë shikim të mprehtë (Foto)

Telefonia celulare vijon tkurrjen, rritet interneti fiks

Telefonia celulare vijon tkurrjen, rritet interneti fiks

Microsoft ka ndërtuar një pajisje që ruan informacionin në ADN

Microsoft ka ndërtuar një pajisje që ruan informacionin në ADN

Një grua befason të gjithë, e godet dhe e lë pavetëdije një burrë – në mes të turmës (Video)

Një grua befason të gjithë, e godet dhe e lë pavetëdije një burrë – në mes të turmës (Video)

Ja sesi reklamuesit bëjnë miliona dollarë duke përdorur fuqinë e telefonit tuaj Android

Ja sesi reklamuesit bëjnë miliona dollarë duke përdorur fuqinë e telefonit tuaj Android