Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

10.01.2019 19:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

Gianluca Mancini është bërë njëri nga mbrojtësit më të kërkuar në Serie A.

Qendërmbrojtësi italian ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën zi kaltër të Atalantës.

Roma, Inter, Juventus, Milan e Napoli janë skuadrat që kanë shfaqur interesim për transferimin e talentit italian.

Klubi nga kryeqyteti italian duket më afër lojtarit, pasi tanimë drejtori sportiv i Romës, Monchi ka pasur një takim me drejtuesit e Atalantës.

Gianluca Mancini. (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Roma është e gatshme të ofrojë qysh tani 25 milionë euro për futbollistin dhe ta lë atë në Bergamo deri në qershor.

Giallorosët e duan menjëherë lojtarin, por problemi qëndron tek Atalanta që nuk dëshiron largimin e tij në janar.

Tani drejtuesit e dy skuadrave po punojnë për ta mbyllur tani marrëveshjen, që Mancini t’i bashkohet Romë në verë.

22-vjeçari këtë edicion është paraqitur në 14 ndeshje në Serie A, ku ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar një asistim. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

Pasojat e motit të ligë në Evropë, shoferi i trenit vëren diçka në borë – ndalet dhe shpëton dhinë e ngujuar (Video)

Pasojat e motit të ligë në Evropë, shoferi i trenit vëren diçka në borë – ndalet dhe shpëton dhinë e ngujuar (Video)

Milani shpreson të nënshkruajë me Promes

Milani shpreson të nënshkruajë me Promes

AKEP bllokon aksesin në disa faqe online

AKEP bllokon aksesin në disa faqe online

Telefoni analog i hutoi adoleshentët, nuk gjenin zgjidhje për mënyrën si funksionon (Video)

Telefoni analog i hutoi adoleshentët, nuk gjenin zgjidhje për mënyrën si funksionon (Video)

Jose Mourinho flet për ofertën e Beficas: Nuk mendoj të punoj në Portugali

Jose Mourinho flet për ofertën e Beficas: Nuk mendoj të punoj në Portugali

Ramos: Kurrë nuk kam ëndërruar që mund t’i shënoj 100 gola

Ramos: Kurrë nuk kam ëndërruar që mund t’i shënoj 100 gola

Tesla hap filial në Kinë

Tesla hap filial në Kinë

Diaz i lumtur me debutimin dhe fitoren me Real Madridin

Diaz i lumtur me debutimin dhe fitoren me Real Madridin

Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

Conte preferon dy klube tjera para Real Madridit

Conte preferon dy klube tjera para Real Madridit

Deutsche Telekom rrit kapacitetet e internetit për 2.3 milion shtëpi

Deutsche Telekom rrit kapacitetet e internetit për 2.3 milion shtëpi

Këshilla se si t’i zhbllokoni arteret në mënyrë natyrale

Këshilla se si t’i zhbllokoni arteret në mënyrë natyrale

Interi i ofron Icardit shtatë milionë euro në vit

Interi i ofron Icardit shtatë milionë euro në vit

Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

Hajnat vjedhin motoçikletën për 30 sekonda, në mes të ditës (Video)

Alonso: Nuk e di pse dikush do të shkonte te Bayerni

Alonso: Nuk e di pse dikush do të shkonte te Bayerni