Magani jep dorëheqjen, pas humbjes me Partizanin

17.10.2016 22:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Magani jep dorëheqjen, pas humbjes me Partizanin

Gugash Magani largohet nga drejtimi i Flamurtarit. Burime pranë klubit të Flamurtarit bëjnë me dije se trajneri në përfundim të sfidës me Partizanin, të humbur 4-0 ka folur me tone të ashpra në dhomat e zhveshjes ndaj skuadrës duke i deklaruar lojtarëve dhe drejtuesve dhe dorëheqjen nga drejtimi i ekipit. Magani nuk doli të fliste as për mediat në përfundim të ndeshjes së luajtur në “Elbasan Arena” dhe madje u largua nga stoli një minutë përpara përfundimit të kohës së rregullt. Pasi qëndroi rreth 25 minuta me ekipin, ku iu drejtua futbollistëve me tone të ashpra ai u largua nga stadiumi me automjetin personal duke mos preferuar të udhëtojë me ekipin, ndërkohë që më pas burime pranë klubit bënë të ditur për Supersport dhe dorëheqjen e tij.

Largimi i Maganit nga Flamurtari vjen pas vetëm 7 javësh kampionat, të mbushura me probleme financiare që kushtëzuan dhe paraqitjet e ekipit në fushë, ku skuadra deri tani ka arritur vetëm 1 fitore. Aktualisht skuadra renditet në vendet e fundit të klasifikimit, ndërsa Magani shpeshherë ka evituar të flasë për problemet financiare duke dashur si profesionistë të fokusohet vetëm te fusha, por në një ekip ku pagesat është cështja kryesore vështirë se një trajner mund të bëjë më të mirën me futboll, edhe pse publikisht ka pranuar se ka refuzuar oferta të bëra në drejtim të tij vetëm për t’i qëndruar besnik një skuadre, ku problemet nuk kanë fund. Të paktën deri në javën e shtatë ku një tjetër disfatë pa karakter e vlonjatëve coi trajnerin në dorëheqje.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sokoli favorizon Francën për kampion bote, Munishi shpreson në Kroacinë

Sokoli favorizon Francën për kampion bote, Munishi shpreson në Kroacinë

Jennifer Lopez vazhdon të ketë linja fantastike

Jennifer Lopez vazhdon të ketë linja fantastike

Sandro largohet, vjen Marcelo?

Sandro largohet, vjen Marcelo?

Kështu ndodh kur e teproni me vitamina dhe minerale

Kështu ndodh kur e teproni me vitamina dhe minerale

Në televizor duken gjigante, por sa të gjata janë në të vërtetë këto bukuroshe shqiptare?

Në televizor duken gjigante, por sa të gjata janë në të vërtetë këto bukuroshe shqiptare?

Kaloi natën me dorën e ngecur në guaskën e tualetit, pasi u përpoq t’i kapte çelësat që i ranë (Video)

Kaloi natën me dorën e ngecur në guaskën e tualetit, pasi u përpoq t’i kapte çelësat që i ranë (Video)

Effenberg: Po të ishte më ri, sot Mandzukic do të kushtonte 200 milionë euro

Effenberg: Po të ishte më ri, sot Mandzukic do të kushtonte 200 milionë euro

Bebe Rexha:Boll kritikuat të pasmet e mia

Bebe Rexha:Boll kritikuat të pasmet e mia

Hazard: Jam gati të largohem nga Chelsea, Real Madridi klub ëndrrash

Hazard: Jam gati të largohem nga Chelsea, Real Madridi klub ëndrrash

Divorcohet ylli i pornos që thotë se bëri seks me Donald Trump

Divorcohet ylli i pornos që thotë se bëri seks me Donald Trump

Si ta kuptoni se jeni të sëmurë me hipertension

Si ta kuptoni se jeni të sëmurë me hipertension

Në Bejrut përpiqen të ringjallin kulturën e tyre të kafesë (Foto)

Në Bejrut përpiqen të ringjallin kulturën e tyre të kafesë (Foto)

Kane: Dhamë gjithçka për të fituar, Belgjika është një ekip i mirë

Kane: Dhamë gjithçka për të fituar, Belgjika është një ekip i mirë

Morena Taraku ka vendosur ta luajë mendsh miliarderin

Morena Taraku ka vendosur ta luajë mendsh miliarderin

Belgjika shkruan historinë, fiton medaljen e parë të bronztë në një Botëror pas fitores ndaj Anglisë

Belgjika shkruan historinë, fiton medaljen e parë të bronztë në një Botëror pas fitores ndaj Anglisë

I lartë apo i ulët, ky është çmimi i veshjes së Era Istrefit në Rusi

I lartë apo i ulët, ky është çmimi i veshjes së Era Istrefit në Rusi