Lutfi Haziri, viziton shkollën “Rexhep Elmazi” uron Ditën e Çlirimit të Gjilanit dhe Fitër Bajramin

14.06.2018 15:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lutfi Haziri, viziton shkollën “Rexhep Elmazi” uron Ditën e Çlirimit të Gjilanit dhe Fitër Bajramin

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe nënkryetari Arbër Ismajli kanë vizituar sot shkollën “Rexhep Elmazi”, ku nxënësit dhe mësimdhënësit i kanë uruar për Ditën e Çlirimit të Gjilanit dhe Festën e Bajramit.

Kryetari Haziri tha se vizita në shkolla dhe takimi me fëmijët, e me rininë gjithandej, është pasqyrë e qartë se sa e vlefshme është liria e një vendi, për të cilën janë sakrifikuar breza të tërë të qytetarëve të Komunës së Gjilanit.

“Jemi sot në shkollën “Rexhep Elmazi” për dy arsye urimi. Urojmë Ditën e Çlirimit të Gjilanit për të cilën janë sakrifikuar shumë heronjë, dëshmorë, martirë etj, që sot kjo shkollë të jetë e mbushur me fëmijë të lirisë, të lumtur e të gëzuar. Takimi me fëmijë, përqafimi i tyre, buzeqeshja që ata kanë dhe ëndrrat e tyre për të ardhmen, janë të veçanta për mua dhe ndjehem i lumtur që ata po rriten në liri. Në lirinë për të cilën është derdhur shumë gjakë dhe është sakrifikuar jashtzakonisht shumë”, ka thënë kryetari Haziri.

Ai gjithashtu ka thënë se arsyeja tjetër e vizitës sot në shkollë, është edhe urimi i nxënësve dhe personelit mëzimor për festën e Fitër Bajramit, duke vepruar me solidaritet, humanitet dhe duke ndar gjithka edhe me ato familje që janë në nevojë dhe me gjendje të rëndë ekonomike.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Të shtrirë në tokën e mbuluar në gjak, dalin pamjet e aksidentit tragjik në Kamëz (Foto)

Të shtrirë në tokën e mbuluar në gjak, dalin pamjet e aksidentit tragjik në Kamëz (Foto)

Thaçi po e ndjek Vuçiqin me referendum

Thaçi po e ndjek Vuçiqin me referendum

Detaje nga krimi i paralajmëruar në Brekoc të Gjakovës i pandaluar nga Policia (Video)

Detaje nga krimi i paralajmëruar në Brekoc të Gjakovës i pandaluar nga Policia (Video)

Thaçi nuk përgjigjet për kompromisin me Serbinë, por sulmon Grupin KOHA

Thaçi nuk përgjigjet për kompromisin me Serbinë, por sulmon Grupin KOHA

Pjetër Nrecaj flet para policisë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës

Pjetër Nrecaj flet para policisë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës

Haradinaj: Përgjegjësit e vrasjes në Gjakovë duhet të marrin përgjigjen e duhur nga drejtësia

Haradinaj: Përgjegjësit e vrasjes në Gjakovë duhet të marrin përgjigjen e duhur nga drejtësia

Vrasja në Gjakovë: 5 euro ishin arsyeja e konflikti në çiftin Ndrecaj

Vrasja në Gjakovë: 5 euro ishin arsyeja e konflikti në çiftin Ndrecaj

Tahiri: Ata që kanë neglizhuar detyrën për ofrimin e sigurisë së të ndjerave, do të dalin para përgjegjësisë

Tahiri: Ata që kanë neglizhuar detyrën për ofrimin e sigurisë së të ndjerave, do të dalin para përgjegjësisë

Gjuriq me Listën Serbe ndërsa Vuçiq në linjë telefonike

Gjuriq me Listën Serbe ndërsa Vuçiq në linjë telefonike

AGK dënon gjuhën e përdorur nga presidenti Hashim Thaçi ndaj gazetarit Fitim Gashi

AGK dënon gjuhën e përdorur nga presidenti Hashim Thaçi ndaj gazetarit Fitim Gashi

Kryeprokurori i Gjakovës: Nuk i morëm shumë seriozisht kërcënimet e Pjetrit ndaj Valerianës

Kryeprokurori i Gjakovës: Nuk i morëm shumë seriozisht kërcënimet e Pjetrit ndaj Valerianës

Hoti i sigurt se Thaçi s’do ta udhëheqë dialogun me Serbinë

Hoti i sigurt se Thaçi s’do ta udhëheqë dialogun me Serbinë

Arrestohet një grup i organizuar kriminal

Arrestohet një grup i organizuar kriminal

Haziri: Gjilani ka hyrë në investimet më të mëdha infrastrukturore prej pasluftës

Haziri: Gjilani ka hyrë në investimet më të mëdha infrastrukturore prej pasluftës

Lekaj: Po e ndryshojmë infrastrukturën në vend dhe kurrë më s’do të ketë stërzgjatje të projekteve

Lekaj: Po e ndryshojmë infrastrukturën në vend dhe kurrë më s’do të ketë stërzgjatje të projekteve

Dhuna në familje mposht drejtësinë

Dhuna në familje mposht drejtësinë