Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

28.04.2018 12:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Gjysmëfinalistët e Ligës së Kampionëve, Liverpool do të përballen me Stoke Cityn në kuadër të javës së 36-të në Ligën Premier.

Ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp do të futet pa presion në këtë takim pasi tanimë thuajse ka siguruar pozitën e tretë.

Trajneri gjerman ka pushuar disa nga titullarët për ndeshjen e kthimit ndaj Romës të cilën do ta luaj të mërkurën në Olimpico.

Ndërkohë, Stoke City është pranë rënies nga Liga Premier dhe vetëm fitorja ndaj Liverpoolit do t’i mbante në garë ata.

Tanimë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide e cila pritet të fillojë nga ora 13:30. /Telegrafi/

Liverpool: Karius, Arnold, Gomez, Van Dijk, Klavan, Moreno, Henderson, Wijnaldum, Salah, Firmino, Ings.

Stoke City: Butland, Zouma, Shawcross, Indi, Pieters, Bauer, Allen, Badou, Shaqiri, Crouch, Diouf.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Ditët më të vështira për Flori Mumajesin, njeriu i zemrës në spital!

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Loriana Kuka mposhtet nga Ramirez në repesazh, por përfundon në tetë më të mirët në Kampionatin Evropian

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Pas Rusisë, edhe Irani bllokon Telegramin

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Shtatzënë për herë të dytë? Flet vetë Rudina Dembacaj

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Rasti i humbur nga Salah është i pabesueshëm!

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Inskenon kidnapimin e së bijës, për të vetëdijësuar prindërit që lënë fëmijët pa mbikëqyrje (Video)

Tuna po kthehet

Tuna po kthehet

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Shitjet e PlayStation 4 duket se kanë arritur majat

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Statistika, analizë dhe parashikim: Inter – Juventus

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Nuk prezanton më "Dancing", por Ami ka dy fjalë për spektaklin!

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Liverpool – Stoke City, formacionet zyrtare

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Të ardhurat nga shërbimet cloud të Amazon rriten me 49%

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Sheherzade kapet mat në bikini, dëshpëron me linjat trupore

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Inter – Juventus, formacionet e mundshme të derbit të madh italian

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Habit Ledioni: Sandrin dhe Renisin nuk i doja në "Voice"

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas

Mësohet arsyeja pse mungoi Messi në konferencën e lamtumirës së Iniestas