Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga koalicioni AKR-NISMA

07.09.2019 20:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga koalicioni AKR-NISMA

Nisma Socialdemokrate e AKR kanë publikuar listën me emrat për kandidatë për deputë.

Ajo çka vlen të përmendet është se Endrit Shala do të jetë në listën e këtyre dy partive për deputë, shkruan lajmi.net.

Kjo është lista e plotë e koalicionit NISMA-AKR.

1 Fatmir Limaj

2 Behgjet Pacolli

3 Albulena Balaj

4 Bilall Sherifi

5 Zafir Berisha

6 Mirlinda Sopi – Krasniqi

7 Islam Pacolli

8 Endrit Shala

9 Shqipe Kupina

10 Haxhi Shala

11 Valdrin Lluka

12 Valdete Bajrami

13 Enver Hoti

14 Skender Reçica

15 Refiqe Beka – Ternava

16 Bekim Brestovci

17 Jeton Svirca

18 Arbëreshë Krasniqi

19 Vesel Makolli

20 Dardan Krasniqi

21 Arbenita Halilaj Krasniqi

22 Fatmir Matoshi

23 Heset Sahiti

24 Suzana Sejdijaj

25 Besnik Berisha

26 Sami Hajdaraj

27 Aferdita Gjonbalaj – Stublla

28 Nysret Çubreli

29 Agim Çaka

30 Shukrije Bytyqi

31 Isa Xhemajlaj

32 Fazli Hoxha

33 Myzejene Selmani

34 Ekrem Mustafa

35 Sevdail Robelli

36 Albana Bytyqi

37 Fehmi Hysenaj

38 Abdullah Vojvoda

39 Arbanë Hajdaraj

40 Musa Dervishaj

41 Muhamet Gashi

42 Sevdije Lama

43 Arianit Ibrahimi

44 Kastriot Sylejmani

45 Zejnije Veliu

46 Sedat Ismajli

47 Gëzon Berisha

48 Merita Dervishi

49 Afrim Bekteshi

50 Xhemajl Hazizi

51 Violeta Dema

52 Skender Avdyli

53 Enver Shala

54 Erjona Ramaj

55 Rexhep Mazreku

56 Abdullah Mehmeti

57 Alma Lamçja

58 Shukri Quni

59 Vesel Krasniqi

60 Valentina Bajrami

61 Driton Ademi

62 Imer Rogova

63 Hajrije Gashi

64 Albert Sermaxhaj

65 Musa Fetahaj

66 Drenushe Hajzeri-Geci

67 Shkodran Imeraj

68 Xhemajl Hasani

69 Xhylije Ibrahimi

70 Fatmir Halili

71 Hasan Ahmetaj

72 Qendrese Xhema

73 Mervan Rexhepi

74 Hyzer Gashi

75 Arbnore Kelmendi

76 Mehdi Thaqi

77 Mustafë Haziri

78 Lule Berisha-Zabelaj

79 Afrim Tejeci

80 Fidan Klinaku

81 Sanije Rexha

82 Refki Bytyçi

83 Naim Asllani

84 Fexherije Konushevci

85 Luan Dinaj

86 Agim Krasniqi

87 Agnesa Hajredini

88 Xhafer Plakiqi

89 Edmond Dushi

90 Egzonë Muharremi

91 Xhevdet Krasniqi

92 Vesel Neziri

93 Shkurte Berisha

94 Ali Halimi

95 Astrit Xhinovci

96 Hyrije Gashi-Kodra

97 Jenuz Berisha

98 Artan Haziri

99 Fatime Jasiqi

100 Tasim Halabaku

101 Bajram Tahiri

102 Bahri Bokshi

103 Hyzri Vishi

104 Adem Qemali

105 Eqrem Berisha

106 Liman Krasniqi

107 Haxhi Hoti

108 Shumzim Bujupi

109 Lumni Krasniqi

110 Xhevdet Smakiqi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Merkel: Gjermania pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por disa vende kanë rezerva

Merkel: Gjermania pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por disa vende kanë rezerva

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi, dyshohet për pesë vepra penale

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi, dyshohet për pesë vepra penale

Operacion i rrallë në QKUK: Mjekët ia heqin pacientes tumorin 8 kilogramësh

Operacion i rrallë në QKUK: Mjekët ia heqin pacientes tumorin 8 kilogramësh