Lincoln “vret” sedanin e tij të fundit – (Foto)

02.07.2020 15:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lincoln “vret” sedanin e tij të fundit – (Foto)

Prodhuesi amerikan do të përfundojë prodhimin e modelit të famshëm Continental më vonë këtë vit.

Sipas Detroit News, Lincoln njoftoi që tani e tutje brendi do të përqendrohet në modele që kanë një perspektivë, të cilat, siç pretendojnë ata, janë SUV dhe makina plotësisht elektrike.

Kompania deklaron se është bërë e qartë se limuzinat klasike janë gjithnjë e më pak të kërkuara në tregun amerikan.

Për shkak të këtij fakti, prodhuesit e tjerë amerikanë po eliminojnë gradualisht modelet e sedanit nga oferta e tyre.

Lincoln nisi gjeneratën aktuale të Continental në vitin 2016, pasi ai model mungoi në treg për më shumë se dhjetë vjet.

Edhe pse fillimisht tërhoqi shumë vëmendjen e mediave dhe u takua me një pritje pozitive të publikut, Continental i ri nuk shit siç pritej.

Shumica e automjeteve në Shtetet e Bashkuara janë dorëzuar në vitin 2017, kur janë shitur 12,012 njësi, kështu që ai numër ra në vetëm 6.586 njësi vitin e kaluar.

Vendimi i menaxhimit të Lincoln për të shfuqizuar limuzinat është në përputhje me strategjinë e pronarit të asaj marke, kompanisë Ford, e cila tashmë ka vendosur të shfuqizojë sedanet si Fusion (në Evropë e njohim si Mondeo) dhe Taurus/kp/.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin

“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin