La gazetaren të mbytej së bashku më nëndetësen, arrestohet danezi

12.08.2017 14:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
La gazetaren të mbytej së bashku më nëndetësen, arrestohet danezi

Pronari i një nëndetëseje është akuzuar për vdekjen e një gazetareje suedeze, e cila ndodhej në bordin e anijes së tij para se të fundosej.

Danezi Peter Madsen, 46 vjeç, mohon keqbërjen, duke thënë se e kishte nxjerrë në breg gazetaren jashtë në Kopenhagën para fundosjes.

Partneri i gazetares ngriti alarmin në orët e hershme të së premtes, kur ajo nuk u kthye nga ai që duhej të ishte një udhëtim i shkurtër me anije.

Pasi u ngrit alarmi për mbytjen e nëndeteses, zoti Madsen u shpëtua nga ekipet emergjente .

Megjithatë, nuk kishte gjurmë të gazetares, dhe policia nisi një kërkim. Ajo ende nuk është gjetur.

Kim Wall, një gazetare 30-vjeçar i pavarur me bazë në Nju Jork,  ka shkruar për “New York Times”, “Guardian” dhe “Vice Magazine”.

Autoritetet ende nuk kanë qenë në gjendje të hyjnë në nëndetësen e  njohur si Nautilus, e cila cili shtrihet në shtratin e detit në jug të Kopenhagenit./SYRI.net/

ImageImageImageImage

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mes plumbave dhe gurëve, ja se si kjo nënë i lutet ushtarëve izraelitë për paqe

Mes plumbave dhe gurëve, ja se si kjo nënë i lutet ushtarëve izraelitë për paqe

Trump rikonfirmon se nuk ka patur lidhje me Rusinë

Trump rikonfirmon se nuk ka patur lidhje me Rusinë

Në Siri shumë familje vuajnë nga uria

Në Siri shumë familje vuajnë nga uria

SHBA: Kryengritësit në Jemen armatosen nga Irani

SHBA: Kryengritësit në Jemen armatosen nga Irani

Trump telefonon Putinin, diskutojnë për Korenë Veriore

Trump telefonon Putinin, diskutojnë për Korenë Veriore

Përgatitjet për festën e Krishtlindjes nëpër botë

Përgatitjet për festën e Krishtlindjes nëpër botë

Samiti në Turqi dënon vendimin e Presidentit Trump për Jeruzalemin

Samiti në Turqi dënon vendimin e Presidentit Trump për Jeruzalemin

Putin mban mbledhjen vjetore, adreson një mori çështjesh vendore e ndërkombëtare

Putin mban mbledhjen vjetore, adreson një mori çështjesh vendore e ndërkombëtare

Vrau deputetin e opozitës, ministri indian zhduket pa lënë gjurmë

Vrau deputetin e opozitës, ministri indian zhduket pa lënë gjurmë

Tillerson, gatishmëri për bisedime me Phenianin

Tillerson, gatishmëri për bisedime me Phenianin

BE nderon opozitën dhe disidentët e Venezuelës me çmimin "Saharov"

BE nderon opozitën dhe disidentët e Venezuelës me çmimin "Saharov"

Vendet myslimane denoncojnë vendimin amerikan për Jeruzalemin

Vendet myslimane denoncojnë vendimin amerikan për Jeruzalemin

Përfundon misionin Gjykata e Hagës

Përfundon misionin Gjykata e Hagës

AI: Ende nuk ka drejtësi për viktimat e përdhunimeve në Kosovë

AI: Ende nuk ka drejtësi për viktimat e përdhunimeve në Kosovë

Brammertz: Fundi i Misionit të Gjykatës së Hagës nuk mbyll betejën për drejtësi

Brammertz: Fundi i Misionit të Gjykatës së Hagës nuk mbyll betejën për drejtësi

“I besuam klerikut”: Prindi i dëshpëruar pakistanez bën thirrje për vaksinim të fëmijëve

“I besuam klerikut”: Prindi i dëshpëruar pakistanez bën thirrje për vaksinim të fëmijëve