Kurti me video-mesazh për koronavirusin: Në shtëpi, me duar të pastra

16.03.2020 17:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kurti me video-mesazh për koronavirusin: Në shtëpi, me duar të pastra

Kryeministri Albin Kurti përmes një video-mesazhi i është drejtuar qytetarëve të vendit përkitazi me mbrojtjen kundër koronavirusit.

Ai ka kërkuar nga qytetarët të ruajnë pastërtinë në maksimum dhe të rrinë nëpër shtëpitë e tyre, teksa ka falënderuar të gjithë mjekët që po bëjnë çmos për shëndetin e të prekurve me koronavirus.

Ndërkohë, deri më tani në Kosovë janë konfirmuar 15 raste me koronavirus, dy rastet e fundit janë një çift të cilët sot kanë ardhur nga Londra. Ata janë identifikuar në Aeroportin e Prishtinës.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MSh pranon donacion për pacientët me fibrozë cistike

MSh pranon donacion për pacientët me fibrozë cistike

Coronavirusi, sa janë të vlefshme maskat?

Coronavirusi, sa janë të vlefshme maskat?

Limaj pas takimit me Thaçin: Të shmangen zgjedhjet, kemi disa kushte për t’u bërë pjesë e Qeverisë

Limaj pas takimit me Thaçin: Të shmangen zgjedhjet, kemi disa kushte për t’u bërë pjesë e Qeverisë

Gjilan, apel për të zbatuar këshillat e mjekëve

Gjilan, apel për të zbatuar këshillat e mjekëve

140 raste me koronavirus në Mal të Zi

140 raste me koronavirus në Mal të Zi

Nis takimi Thaçi-Limaj

Nis takimi Thaçi-Limaj

“Me përkrahjen e partnerëve ndërkombëtar, Kosova dhe Serbia duhet të ndërmarrin hapat e nevojshëm për

“Me përkrahjen e partnerëve ndërkombëtar, Kosova dhe Serbia duhet të ndërmarrin hapat e nevojshëm për

60 pacientë të spitalizuar në Infektivë, 44 prej tyre me Covid-19 e një grua në gjendje të rëndë

60 pacientë të spitalizuar në Infektivë, 44 prej tyre me Covid-19 e një grua në gjendje të rëndë

Gjykata në Hagë ende pa vendim për lirimin e përkohshëm të të paraburgosurve

Gjykata në Hagë ende pa vendim për lirimin e përkohshëm të të paraburgosurve

Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

Vdes i prekuri me koronavirus nga veriu i Mitrovicës

Presidenti i pamëshirshëm urdhëron vrasjen e atyre që nuk i binden masave për koronavirusin

Presidenti i pamëshirshëm urdhëron vrasjen e atyre që nuk i binden masave për koronavirusin

COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

COVID-19 i merr jetën zyrtarit të parë në qeverinë serbe

Zeka: Qeverinë do ta bëjnë LDK, AAK e Nisma – kryeministër Avdullah Hoti

Zeka: Qeverinë do ta bëjnë LDK, AAK e Nisma – kryeministër Avdullah Hoti

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike, tregon se mund t’ia nisë një pune tjetër

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike, tregon se mund t’ia nisë një pune tjetër

Thaçi mesazh të ashpër BE’së: S’e takoj Lajcakun nëse vjen me qëndrim mosnjohës ndaj Kosovës

Thaçi mesazh të ashpër BE’së: S’e takoj Lajcakun nëse vjen me qëndrim mosnjohës ndaj Kosovës

Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt

Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt