Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar

06.06.2019 11:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kriptomonedha e Facebook mund të debutojë më shpejt sesa keni menduar

Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
AR-SA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin-top:0in;
mso-para-margin-right:0in;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0in;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:12.0pt;
mso-bidi-font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:Arial;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Kriptomonedha e shumëperfolur e Facebook është pranë debutimit. Sipas burimeve të The Information, monedha dixhitale do të zyrtarizohet në Qershor.

Rrjeti social ka planifikuar një shtytje të madhe e cila përfshin bonuse për tregtarët të cilët e adoptojnë pa përmendur kioskat fizike ku mund të këmbehen për para konvencionale.

Punonjësit në projekt kanë opsionin për tu paguar në kriptomonedhën në fjalë.

Ndërsa blockchaini i kriptomonedhës do të jetë shumë më tepër i centralizuar sesa bitcoin me 100 ose më pak nyje në rrjetin e pagesave, kompania do të përfitojë nga ndihma e firmave të jashtme për të mbajtur në funksion sistemin.

Rrjeti social do të tarifojë licencimin te kriptomonedhës në 10 milionë dollarë për partner dhe më pas këto para ti përdorë për të mbajtur monedhën stabile me mbështetjen tek paraja tradicionale.

E thënë ndryshme me kriptomonedhën e Facebook mund të mos përjetoni luhatjen e madhe të çmimeve të kriptomonedhave të tjera.

Facebook nuk komentoi spekulimet për debutimin e monedhës. Përveçse i duhet të ndërtojë besim, ky sistem do të ishte një platformës pagesash pa kufij. Një lançim pa probleme do të ishte jetik për shëndetin e kriptomonedhës pa përmendur nevojën për të adresuar telashet me autoritetet rregullatorë të cilat jo pak herë kanë treguar skepticizëm për kriptomonedhat. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)