Krahas Google+ edhe aplikacioni Inbox mbyllet më 2 Prill

20.03.2019 05:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Krahas Google+ edhe aplikacioni Inbox mbyllet më 2 Prill

Google+ nuk është i vetmi produkt i gjigandit të motorit të kërkimit do të japë lamtumirën më 2 Prill.

Si duket kompania ka zgjedhur që po në të njëjtën datë aplikacioni Inbox të përshëndetet për herë të fundit me përdoruesit që e dashuruan aq shumë.

Gjigandi i teknologjisë tha vitin e kaluar se aplikacioni i cili u përdor për të bërë e-mail-et tona më inteligjente do të largohej së shpejti pa dhënë një datë konkrete.

Tashmë Google filloi të njoftonte përdoruesit e Inbox se pas 15 ditësh aplikacioni nuk do të jetë më.

Njoftimi përmbante një link për të hapur aplikacionin Gmail në përpjekje për ti mbajtur përdoruesit rreth produkteve të Google.

Gmail në platforma mobile ka adoptuar tashmë disa prej funksioneve kryesore të Inbox dhe të tjerat do të vinë gradualisht në javët në vijim.

Disa prej tyre janë Smart Reply, Smart Compose dhe Follow-ups.

Gjithashtu në fillim të vitit kaloi nëpër një ridizajnim madhor për ti dhënë pamjen dhe ndjesinë e Inbox.

Për fat jo të mirë përdoruesit e aplikacionit do të duhet të presin edhe ca kohë në jo të gjitha funksionet që e bënin aq të dashur Inbox ende nuk kanë mbërritur në Gmail. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Krahas Google+ edhe aplikacioni Inbox mbyllet më 2 Prill

Krahas Google+ edhe aplikacioni Inbox mbyllet më 2 Prill

Gjermania për herë të parë hap tenderin për frekuencat 5G

Gjermania për herë të parë hap tenderin për frekuencat 5G

Firefox 66 bllokon videot që luhen automatikisht me zë

Firefox 66 bllokon videot që luhen automatikisht me zë

Reduktimi i tarifave roaming me Kosovën nis nga 1 Korriku

Reduktimi i tarifave roaming me Kosovën nis nga 1 Korriku

Si shkoi çmimi i telefonëve nga 200 në 2000 dollarë?

Si shkoi çmimi i telefonëve nga 200 në 2000 dollarë?

Valixhja me e rëndë se pesha e lejuar? Ky pasagjer ka gjetur zgjidhjen për të “mashtruar” punëtorët e aeroportit! (Foto)

Valixhja me e rëndë se pesha e lejuar? Ky pasagjer ka gjetur zgjidhjen për të “mashtruar” punëtorët e aeroportit! (Foto)

Instagram teston një funksion për shitjen e produkteve direkt nga platforma

Instagram teston një funksion për shitjen e produkteve direkt nga platforma

Pas iPad Apple rifreskon kompjuterët iMac

Pas iPad Apple rifreskon kompjuterët iMac

Vizaton profile identike fytyrash, me të dy duart në të njëjtën kohë – në tabelën prapa krahëve (Video)

Vizaton profile identike fytyrash, me të dy duart në të njëjtën kohë – në tabelën prapa krahëve (Video)

Firefox 66 bllokon videot të luhen automatikisht me zë

Firefox 66 bllokon videot të luhen automatikisht me zë

Mikpritja e përditshme që një qen i madh ia bën pronarit (Video)

Mikpritja e përditshme që një qen i madh ia bën pronarit (Video)

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Rita Ora mbjell pemë në Indonezi, ia dedikon gjyshërve

Rita Ora mbjell pemë në Indonezi, ia dedikon gjyshërve

Xiaomi fitim rekord, sytë drejt ekspansionit global

Xiaomi fitim rekord, sytë drejt ekspansionit global

Paratë e fëmijëve po i shpenzonte me tri gra të tjera, bashkëshortja i hakmerret keq burrit (Video)

Paratë e fëmijëve po i shpenzonte me tri gra të tjera, bashkëshortja i hakmerret keq burrit (Video)

Gjemania për herë të parë hap tenderin për frekuencat 5G

Gjemania për herë të parë hap tenderin për frekuencat 5G