Kosovarët, në tentime të dëshpëruara për të blerë bileta për Kosovë-Angli

12.11.2019 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosovarët, në tentime të dëshpëruara për të blerë bileta për Kosovë-Angli

Njëkohësisht në telefona mobilë dhe në kompjuterë, qindra e mijëra kosovarë kanë tentuar të sigurojnë një biletë për ndeshjen Kosovë – Angli.

Shumica prej tyre kanë dështuar, pasi që ueb-faqja e kompanisë TiksAPP, sërish ka rënë në sistem, raporton KTV.

Skena siç mund t’i shihni në video, janë përsëritur në shumë shtëpi e vende pune, pasi shikues të “Interaktivit” kanë dërguar qindra sosh.

Ueb-faqja Tiks.APP ka rënë nga sistemi qysh para orës 16, kur pritej të niste shitja e biletave.

Pak kohë më vonë, në rrjete sociale kompania e njëjtë është arsyetuar me ngarkesë të madhe, shkaku i interesimit, që ka rezultuar me pamundësinë për t’u futur në ueb-faqe.

Televizioni ka tentuar të flasë edhe me zyrtarë të Federatës së Futbollit, por asnjëri nga ta, nuk u është përgjigjur thirrjeve , përjashtuar zëvendëssekretarin Arianit Ahmeti, i cili ka thënë të mos jetë kompetent për këtë çështje.

Megjithëse i kanë përsëritur dyshimet për keqpërdorime me shitjen e biletave dhe të frustruar nga pamundësia për të pasur një biletë, qytetarët kanë ironizuar me situatën.

“Që do të thotë, gratë e ministrave mujn me marrë bileta, na tifozat pos mujna me i kqyr lajmet…”.

Shpallje për bileta në shitje janë shfaqur në ueb-faqen merrjep, por në një rast, viktimë ka qenë ish-drejtori i Vala-s, Agron Mustafa, numri i të cilit është shfaqur në një prej shpalljeve, çka ka pasuar me dhjetëra thirrje në drejtim të tij.

Kosova luan të dielën me Anglinë në një prej ndeshjeve më të rëndësishme në rrugën për “Evropianin 2020”, e dështimi i sistemit me bileta, po vazhdon të përsëritet.

Por, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, në një prononcim për KTV-në ka thënë se ka kontaktuar me drejtuesit e kompanisë për shitjen e biletave dhe se ai ka marrë garanci se sistemi është duke funksionuar dhe nuk ka probleme.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A e thumboi Thaçi, Kurtin kur i tha Ramës të kujdeset për Kosovën

A e thumboi Thaçi, Kurtin kur i tha Ramës të kujdeset për Kosovën

Paralajmëron Hyseni: Jemi në status-quo, Kosova mund të mbetet si Palestina

Paralajmëron Hyseni: Jemi në status-quo, Kosova mund të mbetet si Palestina

Osmani: Vaksinat kundër Coronavirusit do të sigurohen, jemi në koordinim me shtetet mike

Osmani: Vaksinat kundër Coronavirusit do të sigurohen, jemi në koordinim me shtetet mike

Kurti takoi presidentin e Parlamentit Evropian, i kërkoi që sa më shpejt të sigurohen vaksina për Kosovën

Kurti takoi presidentin e Parlamentit Evropian, i kërkoi që sa më shpejt të sigurohen vaksina për Kosovën

Cakolli i KDI-së: Ndarja e 11 milionëve do të lë keq diçka nga investimet kapitale

Cakolli i KDI-së: Ndarja e 11 milionëve do të lë keq diçka nga investimet kapitale

Lekaj: Vetëvendosje u pagoi serbëve për një vit, 21 milionë euro energji elektrike

Lekaj: Vetëvendosje u pagoi serbëve për një vit, 21 milionë euro energji elektrike

40 ditë paraburgim për serbin që kërkohet nga Zvicra për grabitjen e një banke

40 ditë paraburgim për serbin që kërkohet nga Zvicra për grabitjen e një banke

Kryekuvendari Konjufca priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pija Stjernvall

Kryekuvendari Konjufca priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pija Stjernvall

Kurti thotë se qeveria është e përkushtuar që të përmirësojë efiçiencën e energjisë

Kurti thotë se qeveria është e përkushtuar që të përmirësojë efiçiencën e energjisë

Molliqaj: Kurti nuk e refuzoi takimin me Vuçiqin, e shtyu për arsye populiste

Molliqaj: Kurti nuk e refuzoi takimin me Vuçiqin, e shtyu për arsye populiste

​RrGK: Gjyqtarët kërkojnë të pajtojnë familjet, viktimat i vendosin në rrezik

​RrGK: Gjyqtarët kërkojnë të pajtojnë familjet, viktimat i vendosin në rrezik

PDK thërret konferencë të jashtëzakonshme për media

PDK thërret konferencë të jashtëzakonshme për media

Uta Ibrahimi mësyn majën Dhaulagiri me një grup të përbërë vetëm nga gratë alpiniste

Uta Ibrahimi mësyn majën Dhaulagiri me një grup të përbërë vetëm nga gratë alpiniste

Presidenti i Maqedonisë së Veriut: Ndryshimi i kufijve do të çonte në një “banjë gjaku”

Presidenti i Maqedonisë së Veriut: Ndryshimi i kufijve do të çonte në një “banjë gjaku”

5 të vdekur dhe 327 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

5 të vdekur dhe 327 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Kurti për “non-papers”: U përgjigjem me “No comment”, nuk lejojmë bosnjëzimin e Kosovës

Kurti për “non-papers”: U përgjigjem me “No comment”, nuk lejojmë bosnjëzimin e Kosovës