Kosovarët bllokojnë Morinën, ia mësyjnë Shqipërisë për Bajram

10.08.2019 11:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosovarët bllokojnë Morinën, ia mësyjnë Shqipërisë për Bajram

Festa e Kurban Bajramit ka sjellë fluks në pikën e kalimit kufitar të Morinës që në orët e para të mëngjesit të së shtunës. Si rrallë herë mijëra qytetarë të Kosovës, kanë zgjedhur këtë vit që festën e Kurban Bajramit, ta kalojnë në bregdetin shqiptar, por edhe për të pushuar në destinacionet e tyre të preferuara.

Duke u ndalur te shifrat, bëhet e ditur se që nga ora 05:00 e mëngjesit të kësaj të shtunë kanë hyrë 2463 mjete me 12486 shtetas.

Përballë këtij fluksi policia kufitare e Morinës ka ngritur traun e doganës duke operuar me procedurë të përshpejtuar. Ndërkohë fluks të lartë pati edhe në hyrje për në Kosovë. Ndryshe nga Morina, që operon me procedurë të përshpejtuar, dogana e Kosovës, po punon me procedurë standarde të verifikimit të dokumenteve, duke sjellë në jo pak raste vonesa dhe radhë të gjata, sidomos gjatë mbrëmjes, kohë e kthimit të kosovarëve nga bregdeti shqiptar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosovarët bllokojnë Morinën, ia mësyjnë Shqipërisë për Bajram

Kosovarët bllokojnë Morinën, ia mësyjnë Shqipërisë për Bajram

Krasniqi: Fajtorin për taksën e gjeni në Beograd

Krasniqi: Fajtorin për taksën e gjeni në Beograd

Më shumë se 12 vjet nga miratimi i Ligjit për sigurime shëndetësore, ende nuk ka hyrë në fuqi

Më shumë se 12 vjet nga miratimi i Ligjit për sigurime shëndetësore, ende nuk ka hyrë në fuqi

Nuk ka reciprocitet të ri ndaj Serbisë

Nuk ka reciprocitet të ri ndaj Serbisë

Thaçi përkujton Bekim Berishën dhe Bedri Shalën

Thaçi përkujton Bekim Berishën dhe Bedri Shalën

Mafia e së ardhmes do të jetë ajo shqiptare

Mafia e së ardhmes do të jetë ajo shqiptare

Antikorrupsioni nis hetimet në Telekom për një kontratë për konflikt interesi

Antikorrupsioni nis hetimet në Telekom për një kontratë për konflikt interesi

Rriten çmimet për 2.6 për qind krahasuar me korrikun e vitit të kaluar

Rriten çmimet për 2.6 për qind krahasuar me korrikun e vitit të kaluar

Telekomi po mendon ta qesë në gjyq Qeverinë

Telekomi po mendon ta qesë në gjyq Qeverinë

Rama: Në vitin 2021 Ushtria e Kosovës me mision në Irak e Afganistan

Rama: Në vitin 2021 Ushtria e Kosovës me mision në Irak e Afganistan

Kosnett dhe O’Connell reagojnë ashpër se pse Naser Shala është në krye të Agjencisë për Verifikim të Pronës

Kosnett dhe O’Connell reagojnë ashpër se pse Naser Shala është në krye të Agjencisë për Verifikim të Pronës

Drejtoria e Inspeksionit paralajmëron kontrolle të rrepta në lokalet e Prishtinës

Drejtoria e Inspeksionit paralajmëron kontrolle të rrepta në lokalet e Prishtinës

Policia e Kosovës kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Policia e Kosovës kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi të rrezikshëm

Nis lëshimi i certifikatave sipas Marrëveshjes së Prespës

Nis lëshimi i certifikatave sipas Marrëveshjes së Prespës

U raportua se ndodhet për pushime në Turqi, Thaçi shfaqet duke kapërcyer lumenjtë e Prevallës

U raportua se ndodhet për pushime në Turqi, Thaçi shfaqet duke kapërcyer lumenjtë e Prevallës

AUV apel besimtarëve mysliman: Therni kurban sigurt dhe pastër

AUV apel besimtarëve mysliman: Therni kurban sigurt dhe pastër