Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

08.11.2018 17:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Njëri nga mbrojtësit më të talentuar në Zvicër, Mirlind Kryeziu edhe zyrtarisht do të jetë pjesë e Kosovës.

Pasi ditë më parë lojtari kishte konfirmuar se ka marrë pasaportën e Kosovës për Telegrafin, tani atij i ka shkuar edhe ftesa.

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes e ka ftuar qendërmbrojtësin për dy ndeshjet e radhës në muajin nëntor.

Burime të Telegrafit pranë futbollistit shtatlartë kanë konfirmuar se ftesa për lojtarin tanimë ka shkuar në klubin e Zurichut.

Mirlind Kryeziu

21-vjeçari do të jetë në mesin e 23 futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës.

Kosova fillimisht do të luaj në udhëtim te Malta me 17 nëntor, ndërsa pas tri dite në stadiumin Fadil Vokrri pret Azerbajxhanin.

Kryeziu ka qenë pjesë e të gjitha grupmoshave të Zvicrës, por në fund vendosi ta përfaqësojë Kosovën.

Qendërmbrojtësi këtë edicion ka luajtur tetë ndeshje me Zurichun, shtatë në kampionat dhe një tjetër në Kupën e Zvicrës. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Dropbox prezanton shtojcat

Dropbox prezanton shtojcat

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërojnë në Çeki

Notat e lojtarëve, Plzen 0-5 Real Madrid: Kross, Bale dhe Benzema mbretërojnë në Çeki

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve: Juventus 1-2 Manchester United, Ronaldo me vlerësimin më të lartë