Komuna e Skenderajt do të shpërndajë pako ushqimore për 3000 familje me rastin e Fitër Bajramit

13.05.2020 15:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Komuna e Skenderajt do të shpërndajë pako ushqimore për 3000 familje me rastin e Fitër Bajramit

Sot Shtabi Emergjent i komunës së Skenderajt ka mbajtur mbledhjen e radhës, për koordinimin e veprimeve të mëtutjeshme më qëllim të parandalimit të infektimit me virusin Covid-19.

“Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, i cili njëherësh është edhe Udhëheqës i Shtabit Emergjent, njoftoi anëtarët për situatën aktuale me COVID-19.
Ai njoftoi se nga 6 të prekurit sa kanë qenë në Skenderaj, të gjithë janë shëruar duke rezultuar kështu negativ në të gjitha testet e bëra.

Në anën tjetër për t`iu dalë në ndihmë familjeve në nevojë, Jashari bëri të ditur se nga buxheti i ndarë nga komuna për menaxhimin e kësaj situate, janë furnizuar me pako ushqimore rreth 1300 familje, kurse nga përkrahja e donatorëve janë shpërndarë rreth 2000 pako ushqimore”, thuhet në njoftimin për media.

Jashari deklaroi se komuna që ai udhëheq, nga buxheti vetanak dhe nga përkrahja e donatorëve në prag të festës së Fitër-Bajramit do të shpërndajë rreth 3000 pako ushqimore për familjet në nevojë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Komuna e Skenderajt do të shpërndajë pako ushqimore për 3000 familje me rastin e Fitër Bajramit

Komuna e Skenderajt do të shpërndajë pako ushqimore për 3000 familje me rastin e Fitër Bajramit

Konjufca: Kemi arritur t’i kthejmë 1500 qytetarë nga shtetet e jashtme, zotohemi se do t’i kthejmë edhe 700 të tjerë

Konjufca: Kemi arritur t’i kthejmë 1500 qytetarë nga shtetet e jashtme, zotohemi se do t’i kthejmë edhe 700 të tjerë

Haki Abazi flet për paranë publike, thotë se më askush s’do ta keqpërdorë atë

Haki Abazi flet për paranë publike, thotë se më askush s’do ta keqpërdorë atë

Haxhiu firmos një vendim që ka të bëjë me krijimin e Institutit për hulumtim të krimeve të luftës

Haxhiu firmos një vendim që ka të bëjë me krijimin e Institutit për hulumtim të krimeve të luftës

KDI kërkon hetime për tenderin e nënshkruar nga komuna e Prizrenit

KDI kërkon hetime për tenderin e nënshkruar nga komuna e Prizrenit

Kurti prezanton punën e Qeverisë: Në 100 ditë kemi marrë 192 vendime

Kurti prezanton punën e Qeverisë: Në 100 ditë kemi marrë 192 vendime

Maqedonia e Veriut lehtëson një sërë masash

Maqedonia e Veriut lehtëson një sërë masash

Haradinaj: Për 16 bujq erdhi njësia speciale në Rahovec, kurse 400 persona u lejuan të dalin në shesh

Haradinaj: Për 16 bujq erdhi njësia speciale në Rahovec, kurse 400 persona u lejuan të dalin në shesh

Osmani vlerëson organizimin e mësimit online

Osmani vlerëson organizimin e mësimit online

Policia e butë ndaj përkrahësve të VV-së që bën teste për protesta, e konsiderojnë normale

Policia e butë ndaj përkrahësve të VV-së që bën teste për protesta, e konsiderojnë normale

MASHT tregon se kur mund të hapen shkollat e kopshtet në Kosovë

MASHT tregon se kur mund të hapen shkollat e kopshtet në Kosovë

Gjermania cakton datën kur do t’i hapë kufijtë

Gjermania cakton datën kur do t’i hapë kufijtë

Haziri njofton se gjendja e të infektuarve me Covid-19 është stabile

Haziri njofton se gjendja e të infektuarve me Covid-19 është stabile

KMDLNJ në takim me përfaqësues të Panelit për Lirim me Kusht

KMDLNJ në takim me përfaqësues të Panelit për Lirim me Kusht

Kosova siguron 35 milionë euro

Kosova siguron 35 milionë euro

​Gjilani pranon pako ushqimore e higjienike nga misioni i OKB’së

​Gjilani pranon pako ushqimore e higjienike nga misioni i OKB’së