Klinaku: Kundër pastrimit të listave kanë qenë Thaçi, Mustafa dhe Haradinaj

31.12.2016 00:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Klinaku: Kundër pastrimit të listave kanë qenë Thaçi, Mustafa dhe Haradinaj

Organizata e Veterënave të Luftës, ka propozuar që të pastrohen listat e veteranëve, nga ata që kanë janë bërë pjesë e tyre por që nuk kanë marrë pjesë në luftë, njofton Klan Kosova.

Kështu ka deklaruar sekretari i OVL, Faton Klinaku, i cili ka thënë se kundër kësaj kanë qenë presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa dhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj.

“Qëndrimi ynë ka qenë që t’i pastrojmë listat. Por Isa Mustafa, Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj kanë thënë të mos preken pasi shkaktohet turbullira.

“Edhe Ramush Haradinaj është pranuar që të ketë ndryshime në ligjin e veteranëve”.

“Këshilli Drejtues ka 61anëtarë, ekziston procesverbali ku kemi votuar për këto ndryshime”.

“Na kanë sjell këtë gjendje. Daut Haradniaj s’ka mund t’i nxjerr veteranë krejt brigadën. Edhe komandantët tjerë të zonave e kanë fryrë numrin e listave”.

“Opinioni e di se më shumë 25 mijë ushtarë s’kanë qenë. Është rritë lista nga politika”, ka thënë Klinaku në Ora e Fundit.

Ngutja e këtij ndryshimi sipas tij është bërë për shkak të kërkesës së Fondit Monetar Ndërkombëtar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Konstituohet Bordi Këshillues për COVID-19, Raka thotë se s’kanë kompetenca ekzekutive

Konstituohet Bordi Këshillues për COVID-19, Raka thotë se s’kanë kompetenca ekzekutive

137 raste të reja, 10 viktima dhe 131 pacientë të shëruar, është bilanci i sotëm për Covid-19

137 raste të reja, 10 viktima dhe 131 pacientë të shëruar, është bilanci i sotëm për Covid-19

Drita dhe Ballkani luajnë baraz, Drita shpallet kampion

Drita dhe Ballkani luajnë baraz, Drita shpallet kampion

INTERPOL-i konfiskon 17.000 teste false të koronavirusit

INTERPOL-i konfiskon 17.000 teste false të koronavirusit

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Gjilani – Ballkani, ky është rezultati

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Gjilani – Ballkani, ky është rezultati

Trusti ka një porosi përreth 380 mijë kontribut pagues

Trusti ka një porosi përreth 380 mijë kontribut pagues

68 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri dhe 3 të vdekur

68 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri dhe 3 të vdekur

Ministri Quni raportoi para Komisionit Parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes

Ministri Quni raportoi para Komisionit Parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes

OVL UÇK kërkon shkarkimin e eurodeputetes Viola con Cramon

OVL UÇK kërkon shkarkimin e eurodeputetes Viola con Cramon

Selimi fton sërish shoqërinë civile të kthehen në grupin punues për vettingun

Selimi fton sërish shoqërinë civile të kthehen në grupin punues për vettingun

Stagnim në ekonomi – Gjilani ka humbur 788 vende të punës në kohë pandemie

Stagnim në ekonomi – Gjilani ka humbur 788 vende të punës në kohë pandemie

Partitë në garë për sigurimin e shumicës së re parlamentare

Partitë në garë për sigurimin e shumicës së re parlamentare

PDK: Qeveria ta parandalojë shitjen e IPKO-s te “Telekom Serbia”

PDK: Qeveria ta parandalojë shitjen e IPKO-s te “Telekom Serbia”

IKSHPK: 241 raste të reja me Covid-19, 143 të shëruar

IKSHPK: 241 raste të reja me Covid-19, 143 të shëruar

Ministri Kuçi priti në takim udhëheqësit e Odës Tregtare Kosovaro-Turke

Ministri Kuçi priti në takim udhëheqësit e Odës Tregtare Kosovaro-Turke

Thaçi: Protestat nuk duhet të shërbejnë për nxitjen e urrejtjes ndërfetare dhe ndëretnike

Thaçi: Protestat nuk duhet të shërbejnë për nxitjen e urrejtjes ndërfetare dhe ndëretnike