Keyetari i Gjilanit, Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

13.05.2020 22:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Keyetari i Gjilanit,  Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë të ditur se rezultatet e mostrave të marra nga kjo komunë për testim për COVID-19, do të dalin gjatë ditës së nesërme.

Këtë njoftim ai bëri përmes një postimi në Facebook, ku bëri të ditur se bëhet fjalë për 67 mosra të marra.

“Dita62. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike na njoftoi se rezultatet e 67 mostrave të testuara sot për #Covid19, do të dalin nesër. Nuk ka vend për shqetësim sepse Komiteti për menaxhimin e emergjencave, në përbërje të të gjitha institucioneve, e ka në kontroll të plotë situatën”, shkruan Haziri.

Kryetari i Gjilanit bëri të ditur po ashtu se rastet e fundit kanë gjendje stabile shëndetësore.

“Rastet e fundit janë në monitorim dhe gjendja shëndetësore e tyre është me simptoma të lehta. Ju lutem të vazhdoni t’i përmbaheni rregullave preventive, duke lëvizur me maska, dorëza dhe duke e respektuar distancën sociale”, shkruan Haziri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Keyetari i Gjilanit,  Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Keyetari i Gjilanit, Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Haliti: PDK e LDK do të duhej të bënin koalicion

Haliti: PDK e LDK do të duhej të bënin koalicion

Krasniqi: Bashkëpunimi me VV’në do të ishte i vështirë si pasojë e dallimeve të mëdha ideologjike

Krasniqi: Bashkëpunimi me VV’në do të ishte i vështirë si pasojë e dallimeve të mëdha ideologjike

Krasniqi: Po e shohim çfarë po bën Rozeta Hajdari, 80 për qind e të punësuarve në borde janë familjarë

Krasniqi: Po e shohim çfarë po bën Rozeta Hajdari, 80 për qind e të punësuarve në borde janë familjarë

Hajdutët sulmojnë yllin e Tottenhamit, me thikë hynë në shtëpinë e Dele Alli

Hajdutët sulmojnë yllin e Tottenhamit, me thikë hynë në shtëpinë e Dele Alli

Ministria e Drejtësisë: Të gjithë zyrtarët e testuar për Covid-19 kanë dalë negativ

Ministria e Drejtësisë: Të gjithë zyrtarët e testuar për Covid-19 kanë dalë negativ

I nxehti afrikan po vjen në Kosovë, temperatura do të arrijë deri në 33 gradë

I nxehti afrikan po vjen në Kosovë, temperatura do të arrijë deri në 33 gradë

Edhe tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Edhe tetë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Reagon Sindikata e punëtorëve të Telekomit: Do të ngrisim padi për ulje të pagave

Reagon Sindikata e punëtorëve të Telekomit: Do të ngrisim padi për ulje të pagave

Parandalohet futja e substancave narkotike në burgun e Prizrenit

Parandalohet futja e substancave narkotike në burgun e Prizrenit

Kurti komenton shkarkimin e Eset Berishës: Sa herë ua cenon interesat bërtasin Amelika, Amelika

Kurti komenton shkarkimin e Eset Berishës: Sa herë ua cenon interesat bërtasin Amelika, Amelika

OAK kërkon nga MBPZHR pezullimin e Projekt udhëzimit administrativ

OAK kërkon nga MBPZHR pezullimin e Projekt udhëzimit administrativ

Kurti flet për parapërgatitjet për protesta: Nuk i inkurajojmë qytetarët për tubime

Kurti flet për parapërgatitjet për protesta: Nuk i inkurajojmë qytetarët për tubime

Haxhiu: Qeveria po fsheh vendimin për ndarjen e 10 milionë eurove për rrymën e shpenzuar në veri

Haxhiu: Qeveria po fsheh vendimin për ndarjen e 10 milionë eurove për rrymën e shpenzuar në veri

Abdixhiku-Kurtit: U ndjeva i ofenduar nga fjalimi juaj

Abdixhiku-Kurtit: U ndjeva i ofenduar nga fjalimi juaj

Vitia: MSh-ja shpenzoi 5 milionë euro për përballje me koronavirusin

Vitia: MSh-ja shpenzoi 5 milionë euro për përballje me koronavirusin