Kelmendi: Pa PDK-në nuk ka Kosovë, ne akoma nuk ja kemi nis

28.10.2019 13:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kelmendi: Pa PDK-në nuk ka Kosovë, ne akoma nuk ja kemi nis

Anëtari i PDK-së, Migjen Kelmendi, ka deklaruar se subjekti me të cilin garonte për të zënë ulëse në Kuvendin e Kosovës, nuk është humbësja e këtyre zgjedhjeve.

Përmes një postimi në Facebook, Kelmendi ka thënë se kjo parti krijoi standard të paparë deri tani në Ballkan, duke përmendur këtu pranimin e rezultatit dy orë pas përfundimit të procesit zgjedhor të 6 tetorit.

Publicisti i njohur Migjen Kelmendi shkroi gjithashtu edhe për atë se si nuk arriti të bëhet deputet.

Postimi i plotë:

Edhe ne keto zgjedhje e pame Demokracine se si veproi. Ne tane fuqine e saj.

Praptoi pushtetet, caktoi protagonistat dhe krijoi mundesi per standarde te reja.

Partia Demokratike nuk asht e humbuna e ketyne zgjedhjeve. Asht e shpetuemja e zgjedhjeve. Arriti me i ruejt 170 mije votat e veta dhe me e rrite numrin e tyne aprx. per 10 mije.

PDK caktoi nji standard te ri ne demokracine ballkanike: pranoi rezultatin mbrenda dy oresh dhe doli ne opozite. Diçka e papame dhe e paperjetueme ne Ballkan.

PDK ka shume nevoje per kete frymemarrje, per me vazhdue thellimin e reformes, per hapjen e matejme ndaj kuadrove te reja, dhe per detajimin e programit te saj per zhvillimin e Kosoves.

Personalisht, humba mundesine qe permes Kuvendit te Kosoves me i sherbye publikut. U jam mirenjohes gjithe atyne qe permes votes me mbeshteten dhe besojne, ashtu si une, te nji PDK dhe Kosove qe mundet me reformue veten dhe qeverisjen e ketij vendi. Ky qellim i perbashket ka me vazhdue me mbete motivi im ne angazhimin e ardhshem politik.

Por…mu nuk me ka ba partia, e as kishin me m’ba edhe 30 mije vota tjera…as ma te mire, e as ma te ri (fatkeqesisht:)

I bindun se ka shume hapsina e mundesi tjera me i sherbye publikut, se PDK mbetet forca politike pa te cilen s’un imagjinohet Kosova, se fuqia e saj ka me u pa edhe si lidere e opozites, po ju them:….na hala s’ja kena nis!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ramush Haradinaj vjen me një prognozë për Qeverinë Kurti

Ramush Haradinaj vjen me një prognozë për Qeverinë Kurti

Mbante në shtëpi flamurin e ISIS, 22 vite burg për emigrantin shqiptar në New York

Mbante në shtëpi flamurin e ISIS, 22 vite burg për emigrantin shqiptar në New York

Rama i kthehet Vuçiçit: Si mundet dikush të mohojë një krim lufte të mirëdokumentuar?

Rama i kthehet Vuçiçit: Si mundet dikush të mohojë një krim lufte të mirëdokumentuar?

Kërkoi azil politik, largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri

Kërkoi azil politik, largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri

U tha se Edi Rama i kërkoi Veliajt të lyente shkallën, kryebashkiaku sqaron një herë e mirë situatën

U tha se Edi Rama i kërkoi Veliajt të lyente shkallën, kryebashkiaku sqaron një herë e mirë situatën

Vetëvendosje deklarohet për takimin mes Sveçlës dhe Gjuriqit

Vetëvendosje deklarohet për takimin mes Sveçlës dhe Gjuriqit

Gruaja vendos kamerë të fshehtë për ta dëshmuar dhunën, burri kapet duke e rrahur brutalisht

Gruaja vendos kamerë të fshehtë për ta dëshmuar dhunën, burri kapet duke e rrahur brutalisht

Çfarë kërkon Xhelal Sveçla në takim me Gjuriqin në Tiranë?

Çfarë kërkon Xhelal Sveçla në takim me Gjuriqin në Tiranë?

​Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

​Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje

BE-ja thotë se 99-a s’mohohet, SHBA-ja kërkon kthim në dialog

BE-ja thotë se 99-a s’mohohet, SHBA-ja kërkon kthim në dialog

Debatet për masakrën e Reçakut, reagon Ambasada e SHBA: E papranueshme retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë

Debatet për masakrën e Reçakut, reagon Ambasada e SHBA: E papranueshme retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë

Zyberaj këshilltari i Pacollit: Ja identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

Zyberaj këshilltari i Pacollit: Ja identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

Enver Hoxha, mjeku që përmes fotografive ekspozoi krimet e luftës në Kosovë

Enver Hoxha, mjeku që përmes fotografive ekspozoi krimet e luftës në Kosovë

Johnson dhe Corbyn kanë zhvilluan debatin e fundit televiziv para zgjedhjeve

Johnson dhe Corbyn kanë zhvilluan debatin e fundit televiziv para zgjedhjeve

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Infantino i shqetësuar: Pres thirrjen e FFK-së për ndërhyrje

Përreth liqenit të Batllavës kërkohet kujdes i përhershëm i hapësirave

Përreth liqenit të Batllavës kërkohet kujdes i përhershëm i hapësirave