Katër persona humbin jetën pas përplasjes së helikopterit në Porto

17.12.2018 10:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Katër persona humbin jetën pas përplasjes së helikopterit në Porto

Një helikopter mjekësor është përplasur në një zonë malore afër Portos në Portugali, duke lënë të vdekur dy pilotë, një doktor dhe një motër medicinale, njoftojnë autoritetet.

Një operacion kërkim-shpëtimi nisi të shtunën pasdite kur helikopteri u zhduk pasi kishte zbritur në Porto për të lënë një pacient që kishte problem me zemër.

Autoritetet shtuan se rreth orës 1:30 të mëngjesit u gjetën trupat e pajetë të viktimave.

Helikopteri ishte duke u kthyer në bazë kur u përplas si pasojë e motit të ligë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Katër persona humbin jetën pas përplasjes së helikopterit në Porto

Katër persona humbin jetën pas përplasjes së helikopterit në Porto

Kim K nuk suporton më vendimet e Kanye-t

Kim K nuk suporton më vendimet e Kanye-t

Gjithçka çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë

Gjithçka çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë

Bordi i RTK-së në Komision lidhur me dështimin e fundit për të zgjedhur drejtorin e përgjithshëm

Bordi i RTK-së në Komision lidhur me dështimin e fundit për të zgjedhur drejtorin e përgjithshëm

Putin kërkon kontrollimin e muzikës rep në Rusi

Putin kërkon kontrollimin e muzikës rep në Rusi

Korea Veriore dënon sanksionet nga Shtetet e Bashkuara

Korea Veriore dënon sanksionet nga Shtetet e Bashkuara

Opozita në Serbi zotohet për vazhdimin e protestave masive

Opozita në Serbi zotohet për vazhdimin e protestave masive

Vdes viktima e pestë e sulmit në Strasburg

Vdes viktima e pestë e sulmit në Strasburg

Kosova ‘nuk kursen’ buxhet për Ushtrinë

Kosova ‘nuk kursen’ buxhet për Ushtrinë

Turqia: Trump mund ta ekstradojë Gylenin

Turqia: Trump mund ta ekstradojë Gylenin

​Këshilli i Sigurimit sot debaton për Ushtrinë e Kosovës

​Këshilli i Sigurimit sot debaton për Ushtrinë e Kosovës

Me dy qëndrime në dialog

Me dy qëndrime në dialog

Qasja “sui generis” e Qeverisë për pajtim me Serbinë

Qasja “sui generis” e Qeverisë për pajtim me Serbinë

Parashikimi i motit për pesë ditë (17-21 dhjetor 2018)

Parashikimi i motit për pesë ditë (17-21 dhjetor 2018)

Thaçi: Transformimi i FSK’së nuk jep arsye për t’u frikësuar

Thaçi: Transformimi i FSK’së nuk jep arsye për t’u frikësuar

Një tjetër aferë korruptive fshihet pas projektit të Unazës së madhe

Një tjetër aferë korruptive fshihet pas projektit të Unazës së madhe