Katër lojtarët që dështuan pas largimit nga Arsenali edhe pse ishin yje

13.06.2018 16:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Katër lojtarët që dështuan pas largimit nga Arsenali edhe pse ishin yje

Nën drejtimin e Arsene Wenger klubi i Arsenalit ka pasur shumë yje.

Thierry Henry, Ashley Cole, Kolo Toure, Cesc Fabregas dhe Robin van Persie, ishin ndër më të mirët, që bën karrierë edhe pasi u larguan nga Arsenali.

Në janar të vitit 2018 u largua Alexis Sanchez drejt Manchester United, por që nuk po arrin të gjendet mirë.

Sikurse Sanchez ndër vite u ka ndodhur lojtarëve të Arsenalit të mos arrijnë të tregojnë vetën .

#4. Alex Song  

Ai aktualisht luan te Rubin Kazan në Rusi. Alex Song ishte bashkuar me Arsenalin në verën e viti 2005 dhe u largua në vitin 2012 drejt Barcelonës.

Te Barcelona dështoi pasi zhvilloi vetëm 29 ndeshje.

Pastaj u kthye te West Ham, për tu bashkuar pastajme Rubin Kazanin.

#3. Thomas Vermaelen

Ish mbrojtësi i Arsenalit u largua në vitin 2014 nga klubi drejt Barcelonës, por që asnjëherë nuk u bë lojtar i rëndësishëm.

Belgu madje kishte periudhë lëndimi prej 417 ditësh. Ishte edhe në huazim te Roma.

#2. Bacary Sagna

Ish lojtari i Arsenalit kaloi te  Manchester City. Te Manchester City, ai luajti vetëm 16 ndeshje në sezonin e parë, ndërsa 86 ndeshje gjatë qëndrimit të tij.

Së fundmi ishte te Benevento, klubin që mori vetëm 21 pikë në 38 ndeshje.

#1. Samir Nasri

Nasri aktualisht është duke e vuajtur dënimin prej gjashtë muajsh shkaku i dopingut.

Ai ishte lojtari i jashtëzakonshëm kur u bashkua me Arsenalin në vitin 2008 dhe në sezonin 2010/11, u fut në skuadrën më të mirë të vitit.

U largua drejt Manchester City, por që kur erdhi Guardiola u desh të largohet nga klubi.

Huazim te Sevilla dhe pastaj pjesë edhe e Antalyaspor. Klubi turk e ka liruar pasi ka dështuar totalisht. Edhe pse vetëm 30 vjeç aktualisht ai është pa ekip. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Elvana Gjata publikon foton seksi, e ëma e Oriola Marashit ka diçka për t'i thënë

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Ariu mbyllet në veturë dhe bllokon dyert, nevojitet të thyhet xhami për t’ia mundësuar daljen (Video)

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Maradona ndez gjithë argjentinasit, puth fanellën e Messit dhe lutet për fitore

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Kështu u flladitën këto 20 bukuroshe përvëluese në ditën e parë të verës

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Këta janë artistët që do të performojnë në të njëjtën skenë me Dua Lipën

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Martohet aktorja shqiptare, shikoni si duket me fustan nusëri

Martohet aktorja shqiptare, shikoni si duket me fustan nusëri

Ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Kampionatit Botëror, zbulohet shuma që gjyqtarët marrin në Rusia 2018

Ndajnë drejtësinë në ndeshjet e Kampionatit Botëror, zbulohet shuma që gjyqtarët marrin në Rusia 2018

Familja pesënatëshe heq dorë nga jeta urbane për të jetuar në rulotë (Foto)

Familja pesënatëshe heq dorë nga jeta urbane për të jetuar në rulotë (Foto)

George Clooney dhe Amal janë solidarizuar me imigrantët duke dhuruar 10 milion dollarë

George Clooney dhe Amal janë solidarizuar me imigrantët duke dhuruar 10 milion dollarë

Tre lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në Kupën e Botës, Ronaldo “me krahë” i prinë listës

Tre lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe në Kupën e Botës, Ronaldo “me krahë” i prinë listës

I la këto dy ushqime që krejt kosovarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

I la këto dy ushqime që krejt kosovarët i hanë, i humbi 5 kilogram brenda 9 muajve

Armina ekspozon gjoksin, ja si duket me bikini! (Foto)

Armina ekspozon gjoksin, ja si duket me bikini! (Foto)

Takohen Juventus dhe PSG, bisedime për tre lojtarë

Takohen Juventus dhe PSG, bisedime për tre lojtarë

Bashkëshortja e aktorit të njohur zbulon pasionet e fshehta!

Bashkëshortja e aktorit të njohur zbulon pasionet e fshehta!

Formacionet zyrtare: Danimarka – Australia

Formacionet zyrtare: Danimarka – Australia