Juventusi interesohet për Modricin

12.01.2019 21:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusi interesohet për Modricin

Pas interesimit të Interit gjatë verës, tani Juventusi raportohet se i është afruar mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric.

Kontrata e reprezentuesit të Kroacisë do të përfundojë në qershor të vitit 2020 dhe ai nuk duket se synon të nënshkruajë një zgjatje të saj.

Situata e tij ka bërë që Modric të jetë cak i skuadrave të mëdha evropiane, në veçanti i atyre italiane.

Sipas mediumit Sport Mediaset, Juventusi ka bërë disa hetime fillestare për situatën e fituesit të Topit të Artë.

Real Madridi tashmë ishte i inatosur që Interi ishte hapur ndaj Modricit, kështu që ideja se Juventusi është në veprim, padyshim se do të shkaktojë fërkime të mëtejshme.

Mbretërit u përpoqën të raportonin Interin te FIFA për një qasje të paligjshme, por Nerazzurët dolën të pastër në këtë situatë.

Juventusi tashmë e ka irrituar Real Madridin duke siguruar Cristiano Ronaldo për pak më shumë se 100 milionë euro dhe gjigantët e Torinos po synojnë gjithashtu Iscon.

Vera e këtij viti pritet të jetë e nxehtë për të ardhmen e yllit kroat, i cili me shumë mundësi do ta ndryshojë kampionatin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Juventusi interesohet për Modricin

Juventusi interesohet për Modricin

Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit

Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit

Apple ka hyrë në bisedime me Samsung për teknologjinë 5G

Apple ka hyrë në bisedime me Samsung për teknologjinë 5G

Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

Karkalecat “pushtojnë” Mekën, pastruesit në luftë me to, në vendin më të shenjtë të Islamit (Video)

Karkalecat “pushtojnë” Mekën, pastruesit në luftë me to, në vendin më të shenjtë të Islamit (Video)

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare