Juventusi do të bëjë ofertë për Ramseyn

31.12.2018 19:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juventusi do të bëjë ofertë për Ramseyn

Juventusi e ka përgatitur ofertën për mesfushorin e Arsenalit, Aaron Ramsey, të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit.

Lojtari ka të drejtë të bisedojë me klube për të ardhmen e tij nga 1 janari, ndërsa Zonja e Vjetër planifikon ta transferojë në afatin veror me parametrat zero.

Aaron Ramsey (Foto: Alex Morton/Getty Images/Guliver)

Ndërkohë, kampioni italian është i gatshëm t’i ofrojë uellsianit pagë vjetore prej 6.5 milionë eurosh.

Tuttosport raporton se së bashku me bonuset, paga e 28-vjeçarit mund të shkojë deri në tetë milionë euro për sezon.

Edhe përfaqësuesit e lojtarit kërkojnë afro tetë milionë euro në sezon, ashtu që Juve planifikon ta mbulojë këtë shumë më 1.5 milionë euro në formë bonusesh.

Ramsey luan te Arsenali nga viti 2008 kur u transferua nga Cardiff City dhe tashmë ka kaluar një dekadë me fanellën e Topçinjve.

Në verën e kaluar, Bianconerët e transferuan Emre Canin nga Liverpooli si lojtar të lirë, të cilit po ashtu i skadonte kontrata. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

Bien Facebook dhe Instagram, WhatsApp funksionon normalisht

Babai pranoi më se 15 mijë telefonata, pas mahisë nga fëmijët e tij me reklamën ku kërkonin t’ia uronin ditëlindjen (Video)

Babai pranoi më se 15 mijë telefonata, pas mahisë nga fëmijët e tij me reklamën ku kërkonin t’ia uronin ditëlindjen (Video)

Spotify padit Apple për “taksën” e App Store

Spotify padit Apple për “taksën” e App Store

Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Komiteti i Bazelit: Kriptoasetet janë kërcënim për stabilitetin financiar global

Komiteti i Bazelit: Kriptoasetet janë kërcënim për stabilitetin financiar global

Bleona Qereti ‘çmend’ fansin, ja se çfarë i thotë ai

Bleona Qereti ‘çmend’ fansin, ja se çfarë i thotë ai

Google Drive vjen me dizajnin material në Android dhe iOS

Google Drive vjen me dizajnin material në Android dhe iOS

Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

Nxënësja mbikëqyret nga qeni shtëpiak, përfundon detyrat pa e prekur telefonin (Video)

Jep dorëheqjen arkitekti i Avast Vince Steckler

Jep dorëheqjen arkitekti i Avast Vince Steckler

ICT Awards 7 takime në Shkup dhe Tetovë

ICT Awards 7 takime në Shkup dhe Tetovë

Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Gmail dhe Google Drive jashtë funksioni në disa vende të botës

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

Kompanitë Ruse lënë pas SHBA dhe Evropën për inteligjencën artificiale

Aplikacioni i komunikimit Google Allo jep sot lamtumirën

Aplikacioni i komunikimit Google Allo jep sot lamtumirën

Gjermania kundër SHBA për Huawei

Gjermania kundër SHBA për Huawei

Si ta kuptoni nëse keni lëkurë të thatë apo të dehidratuar?

Si ta kuptoni nëse keni lëkurë të thatë apo të dehidratuar?

Windows 10 do të heqë automatikisht përditësimet problematike

Windows 10 do të heqë automatikisht përditësimet problematike