Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

15.07.2020 15:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

“Bianconeri” dhe “Biancocelesti” u ndalën në xhirot e fundit, tri pikë sonte i kërkon edhe Milani

Juventusi dhe Lazio do të kërkojnë fitore sonte në duelet përkatëse, në xhiron e 33-të të Serie A.

“Bianconeri” do të vizitojnë skuadrën e papërshtatshme, Sassuolo, shkruan Gazeta Express.

Pas humbjes nga Milani dhe barazimit me Atalantan, ekipi i Maurizio Sarrit e kërkon këndelljen sonte.

Nga ana tjetër, Sassuolo do të mundohet t’i ndalë pikët në shtëpi për të shpresuar ende në kualifikim në Europa League.

Ndërkohë, këndelljen e kërkon edhe Lazio, e cila është futur në krizë në ndeshjet e fundit.

Por, “Biancocelesti” po ashtu kanë punë të vështirë pasi i pret Udinese, e cila po lufton për mbijetesë.

Forma e zbehtë ka bërë që Lazio të bie në pozitën e katërt në tabelë.

Milani ndërkohë do të mundohet ta vazhdojë formën optimale me një fitore në shtëpi ndaj Parmas.

“Rossoneri” nuk dinë për humbje që prej rikthimit të futbollit italian pas pandemisë koronavirus. /Gazeta Express/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje