Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10

14.02.2019 03:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10

Kur na ndan vetëm një javë nga debutimi, detajet e Galaxy S10-ës edhe njëherë tjetër u publikuan në internet.

Pas disa muajsh publikime e raportime rreth telefoni të shumëpërfolur të Samsung, GSMArena publikoi listën zyrtare të detajeve të flagshipit.

Raporti zbulon tre modele me emrat e koduar Beyond0, Beyond1 dhe Beyond2 të cilët besojmë se janë Galaxy s10E, Galaxy S10 dhe Galaxy S10 Plus respektivisht.

Dokumentet tregojnë veçori për të cilat kemi dëgjuar edhe më parë edhe pse ka disa detaje ndryshe si ekrani 800-nit 6.3-inç me rezolucion 3,040x1440piksel për Galaxy S10 Plus.

Ngjyrat e telefonëve janë: prism i bardhë, prism jeshil, prism i zi, qeramikë e zezë, qeramikë e bardhë dhe e verdhë.

Vlen të përmendet gjithashtu modeli me 12GB RAM dhe 1TB memorie krahasuar modeleve 128GB, 256GB dhe 512GB me 6 dhe 8GB RAM.

Me gjithë këtë informacion jo zyrtar të publikuar Samsung është përpjekur të mbajë diçka të fshehtë. Bëhet fjalë për telefonin me ekran me palosje rreth të cilit do të mësojmë më shumë më 20 Shkurt. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Corning po punon një xham fleksibël për të zëvendësuar plastikën tek smartfonët me ekrane me palosje

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Ushqimet me sasi të lartë të kolesterolit nuk shkaktojnë sëmundje të zemrës

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Shkrepi në momentin e duhur, fotografoi pilotin e aeroplanit ushtarak që shikonte drejt tij (Foto)

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Misteri që rrethon QuadrigaCX, zbulohen bosh portofolët e themeluesit

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Çokollata e lufton kollin më mirë sesa ilaçet

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Ja fotot e para të shfletuesit Microsoft Edge bazuar në Chrome

Plot 268 ankesa kanë shkuar në aplikacionin Rruga Dixhitale për mirëmbajtjen e rrugëve

Plot 268 ankesa kanë shkuar në aplikacionin Rruga Dixhitale për mirëmbajtjen e rrugëve