Ja si do të vishet “Camp Nou” në El Clasico

20.03.2015 12:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja si do të vishet “Camp Nou” në El Clasico

Në një El Clasico është e rëndësishme ajo që skuadrat prodhojnë në fushë por njëkohsisht dhe ajo që tifozët dhurojnë në tribuna, e cila nuk shfaqet me gola, por me koreografi.

Tifozët e Barcelonës dhe klubi blaugrana ashtu si zakonisht kanë përgatitur dhe për ndeshjen e kësaj fundjave, koreografinë me të cilën do të vishet “Camp Nou” në momentin që dy skuadrat do të zbresin në fushë e lojës. Duke qenë se tifozët shpesh konsiderohen si lojtari i 12-të i skuadrës, në këtë përbalje dekordi i stadiumit do të jetë i dedikuar pikërisht për fansat blaugrana, teksa në tribunën qëndrore do të shfaqet si dekor një fanellë e madhe e Barcelonës, me numrin 12. Ndërsa në pjesët anësore do të jenë të shkruara fjalët, lojtarët dhe tifozët, që nënkuptojnë se si futbollistët që zbresin në fushë gjithashtu dhe mbështetësit nga tribunat janë gjithmonë të pandarë nga njëri tjetri./supersport

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​De Bruyne: Fare nuk më intereson për Messin

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Arsenali e nis me fitore bindëse sezonin e ri

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

​Barcelona presion Suarezit për t’u larguar nga “Camp Nou”

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Jo vetëm Thiago, Liverpooli e do edhe talentin e Dortmundit

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Aubameynag- Arsenal, vjen lajmi më i ri

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Barazon Kosova

Barazon Kosova

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Thaçi: Besoj fuqishëm në talentin dhe suksesin e kampionëve tanë

Kosova sulmon, Moldavia shënon

Kosova sulmon, Moldavia shënon

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin

“Miku i mirë në ditë të vështira”, pamjet e para të Messit duke luajtur me Suarezin