Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

29.05.2020 18:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Tyson Fury ka hequr modestinë duke e kërcënuar haptazi Anthony Joshuan.

Adhuruesit e sporteve luftarake, sidomos ata të boksit, po e presin me padurim caktimin e një meçi mes Fury dhe Joshua.

I pyetur lidhur me një duel të mundshëm, ‘Gypsy King’ është shprehur tejet optimist, duke thënë se do të nokautonte Joshuan pas vetëm 2-3 raundeve, përcjell.

“Stili i AJ është i bërë saktësisht për mua. Pozicion i drejtë, ecën përpara, mbrojtje klasike. I fortë, por jo lëvizje të mira me këmbët”, ka thënë Fury..

“Do ta nokautojë atë në raundin e dytë apo tretë. Doni t’iu tregoj edhe mënyrën se si? Do të jetë një goditje me të majtën, do ta shihni teksa rrëshqet si Bambi (filmi vizatimor) në akull”, ka shtuar, britaniku.

Fury ka mposhtur Deontay Wilder për titullin e WBC, dhe tashmë pritet dueli për unifikimin e titujve. Por, më parë, ai do të kompletojë trilogjinë me Wilder, kurse Joshua ruan titullin e tij ndaj Kubrat Pulev

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Rashica, i shtrenjtë për Leipzigun

Apple fiton gjyqin kundër Komisionit Evropian, i shpëton 13 miliardë euro

Apple fiton gjyqin kundër Komisionit Evropian, i shpëton 13 miliardë euro

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë