Italia mbetet jashtë botërorit, këto janë 29 kombëtaret e kualifikuara për Rusi dhe tri tjerat që presin për ‘biletë’ (Foto)

13.11.2017 23:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Italia mbetet jashtë botërorit, këto janë 29 kombëtaret e kualifikuara për Rusi dhe tri tjerat që presin për ‘biletë’ (Foto)

Kombëtarja e Italisë ka dështuar të kualifikohet në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, ndërsa të fundit që kanë arritur kualifikimin janë Suedia.

Ka shkuar në 29 numri i skuadrave që kanë prerë biletën për në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Kombëtarja e fundit që ka siguruar kualifikimin është Suedia, e cila pas 180 minutave ka eliminuar Italinë falë fitores 1-0 në shtëpinë e tyre.

Tani, kanë mbetur për t’u përcaktuar vetëm edhe tri skuadra kombëtare që do ta kërkojnë kualifikimin për në Rusi për botërorin e vitit 2018.

Këto tri kombëtare do të vendosen nga përballjet mes Australisë me Hondurasin, Irlandës ndaj Danimarkës dhe Perusë ndaj Zelandës së Re.

Në të këto tri sfida janë luajtur takimet e para dhe kanë përfunduar me rezultatin 0-0, ndërsa të kthimit do të luhet në tre ditët e ardhshme të kësaj jave.

29 skuadrat e kualifikuara dhe vazot:

Vazo 1: Rusia, Gjermania, Brazili, Portugalia, Argjentina, Belgjika, Polonia, Franca

Vazo 2: Spanja, Zvicra, Anglia, Kolumbia, Meksika, Uruguai, Suedia

Vazo 3: Kosta Rika, Tunizia, Egjipti, Senegali, Irani

Vazo 4: Nigeria, Japonia, Maroku, Panamaja, Koreja e Jugut, Arabia Saudite

Ndërsa, skuadrat e paklasifikuara ende nëpër vazo, por që kanë siguruar kualifikimin janë: Kroacia, Islanda dhe Serbia. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Zidane 8, Barcelona 4

Zidane 8, Barcelona 4

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por  e zhduk me shpejtësinë e erës

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por e zhduk me shpejtësinë e erës

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Chelsea mendon transferimin e Zahas

Chelsea mendon transferimin e Zahas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Zyrtare: Galatasaray shkarkon trajnerin Tudor (Foto)  

Zyrtare: Galatasaray shkarkon trajnerin Tudor (Foto)