Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

12.01.2019 18:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Investitorë nga Hong Kongu janë të gatshëm të ofrojnë 800 milionë euro për të blerë Interin, por Suning Grupi thuhet se di ta refuzojë atë.

Sipas gazetës Il Messaggero, është bërë një qasje fillestare për të parë nëse gjigantët kinez Suning do të ishin të gatshëm të shesin klubin e Serie A.

Oferta mendohet se peshonte plot 800 milionë euro dhe do t’u jepte pronarëve të tanishëm një pauzë serioze për mendime.

Megjithatë, kjo gazetë italiane pretendon se oferta e parë në drejtim të pronarëve kinezë është refuzuar dhe vetëm një ofertë dukshëm më e lartë do t’i bënte të mendonin shitjen e klubit.

Zhang Jindong – Steven Zhang (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Pronari Zhang Jindong e ka kthyer klubin në rrugë të mbarë dhe fundi i marrëveshjes së zgjidhjes financiare të Fair Play-it është në horizont.

Me ardhjen e Suning Group klubi italian tani po vepron mirë edhe në tregun e transferimeve dhe deri më tani ka kryer disa të qëlluara.

Drejtori i ri Beppe Marotta, që sollën pas përvojës së tij të suksesshme në Juventus, tashmë ka rezervuar mbrojtësin e Atletico Madridit, Diego Godin, si transferim i lirë në verën e ardhshme.

Ndërsa, në vitin e kaluar Interi goditi në shenj duke blerë një lojtarë të ri, por tani shumë të vlefshëm si Milan Skriniar. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

Rrogë prej 120 mije euro në vit për atë që braktisë internetin dhe pranon ta mbikëqyrë fanarin e vetmuar (Foto)

Rrogë prej 120 mije euro në vit për atë që braktisë internetin dhe pranon ta mbikëqyrë fanarin e vetmuar (Foto)

Skandaloze: Liria i ofroj legjendës së ekipit rrogë 150 euro për angazhim si trajner

Skandaloze: Liria i ofroj legjendës së ekipit rrogë 150 euro për angazhim si trajner

Receta më e mirë për ilaç kundër kollës: Pesë arsye që patjetër duhet t’i keni në shtëpi fletë dafine

Receta më e mirë për ilaç kundër kollës: Pesë arsye që patjetër duhet t’i keni në shtëpi fletë dafine

Interi cakton kufirin e pagës së Icardit, të martën takimi me Wandan

Interi cakton kufirin e pagës së Icardit, të martën takimi me Wandan

Barcelona largoi El Haddadin për ta huazuar Moratan

Barcelona largoi El Haddadin për ta huazuar Moratan