Ilicic fantastik, Atlanta në histori, Leipzigu tjetër shuplakë Tottenhamit

10.03.2020 23:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ilicic fantastik, Atlanta në histori, Leipzigu tjetër shuplakë Tottenhamit

“Çmendet” Josep Ilicic! Sulmues slloven i Atalantas i shënoi katër gola Valencias brenda në “Mestalla” në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/8-ave të Championsit, të cilën ekipi italian e fitoi 3-4, duke u kualifikuar në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 8-4 (ka fituar 4-1 edhe sfidën e parë në Bergamo).

Ilicic dy golat e parë i realizoi në fraksionin hapës me 11-metërsh, ndërsa dy të tjerët në pjesën e dytë, ndërsa për Valencian shënuan Gameiro dy herë dhe Ferran Torres.

Meritë sadi të vogël në këtë kualifikim historik të Atalantës ka edhe mbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti, i cili luajti titullar në këtë takim.
Dorëzohet pa kushte edhe Tottenhami që drejtohet nga Jose Mourinho. Skuadra londineze, e cila ishte mposhtur në takimin e parë në shtëpi, pësoi tre gola edhe në fushën kundërshtare, duke u eliminuar me rezultat të përgjithshëm 4-0.

Sabitzer realizoi dygolësh që në fillim të takimit (10’ dhe 21’), ndërsa Forsberg mbylli llogaritë për rezultatin 3-0 në minutën e 87-të./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova