IKSHPK nuk “përzihet” në punët e Kuvendit, seanca mund të mbahet

24.03.2020 14:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
IKSHPK nuk “përzihet” në punët e Kuvendit, seanca mund të mbahet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka dërguar tashmë në Kuvendin e Kosovës një përgjigje lidhur me kërkesën që kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ua dërgoi atyre dje.

Reporteri.net ka siguruar përgjigjen e IKSHPK nuk jepet ndonjë përgjigjet konkrete, mirëpo është treguar gatishmëria për të asistuar nëse vendoset që kjo seancë të mbahet. Mirëpo, aty theksohet se ky Institut nuk interferon në përmbushjen e detyrave kushtetuese të institucioneve.

“IKSHPK nuk interferon në përmbushjen e detyrave kushtetuese të institucioneve shtetërore. IKSHPK është i gatshëm që me ekipin e tij gjatë tërë kohës në cilindo rast të ofrojë mbështetjen me ekipet profesionale për kujdesin maksimal në aplikim të kushteve të kërkuara të domosdoshme sipas protokollit dhe udhëzimeve”, thuhet në raport.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe BE-ja kërkon unitet nga institucionet në Kosovë – “Nuk është koha për antagonizma politikë”

Edhe BE-ja kërkon unitet nga institucionet në Kosovë – “Nuk është koha për antagonizma politikë”

IKSHPK nuk “përzihet” në punët e Kuvendit, seanca mund të mbahet

IKSHPK nuk “përzihet” në punët e Kuvendit, seanca mund të mbahet

Shqipëri: Një i vdekur dhe 19 raste të reja në 24 orë

Shqipëri: Një i vdekur dhe 19 raste të reja në 24 orë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Kurti nuk u përgjigjet akuzave se shkeli Kushtetutën, thotë se u zbatuan rekomandimet e IKSHP’së

Kurti nuk u përgjigjet akuzave se shkeli Kushtetutën, thotë se u zbatuan rekomandimet e IKSHP’së

Mjekja nga Gjilani zbulon detaje: 3 anëtarë të familjes Shaqiri më ikën nga ordinanca

Mjekja nga Gjilani zbulon detaje: 3 anëtarë të familjes Shaqiri më ikën nga ordinanca

Ambasadorët e Quint-it i kërkojnë Kosovës të përqendrohet në luftën kundër koronavirusit

Ambasadorët e Quint-it i kërkojnë Kosovës të përqendrohet në luftën kundër koronavirusit

Thaçi: Kurti i rrezikoi qytetarët, i detyroi të dalin në mëngjes e të bëjnë tollovi

Thaçi: Kurti i rrezikoi qytetarët, i detyroi të dalin në mëngjes e të bëjnë tollovi

Thaçi e shpërfill rrezikun, e lagë gishtin në gojë gjatë konferencës

Thaçi e shpërfill rrezikun, e lagë gishtin në gojë gjatë konferencës

Gazetarëve e punonjësve medialë nuk u kufizohet lëvizja

Gazetarëve e punonjësve medialë nuk u kufizohet lëvizja

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Covid-19, java e shpërthimit intensiv në Shqipëri/ Stuhia e paralajmëruar nisi

Covid-19, java e shpërthimit intensiv në Shqipëri/ Stuhia e paralajmëruar nisi

Dramë politike në kohën e rritjes së pandemisë

Dramë politike në kohën e rritjes së pandemisë

Ambasadorja finlandeze me porosi të qartë liderëve kosovarë: Luftojeni koronavirusin, jo njëri-tjetrin

Ambasadorja finlandeze me porosi të qartë liderëve kosovarë: Luftojeni koronavirusin, jo njëri-tjetrin

Gjenerali i FSK-së për vendimin e Qeverisë: Ne respektojmë çdo vendim

Gjenerali i FSK-së për vendimin e Qeverisë: Ne respektojmë çdo vendim