IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

30.06.2020 20:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë orë të gjata me diell dhe erëra të lehta deri mesatare.

Do të vijojë situatë e ngjashme meteorologjike. Masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane vazhdojnë me të njëjtën ritëm, sa i përket fushave termike. Do të ketë orë të gjata me diell dhe erëra të lehta deri mesatare. Të enjten përpos temperaturave të ngjashme që parashihen të regjistrohen, gjatë pjesë së dytë të ditës pritet të ketë vranësira lokalisht të dendura të cilat mund të shoqërohen me reshje afatshkurta dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë Celsius. Indeksi UV vazhdon të mbetet i lartë, prandaj preferohet kujdes nga rrezet e diellit prej orës 9-17.Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi maksimale deri 9 m/s“, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

IHMK: Parashikimi i motit për 01 – 02 korrik 2020

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Maqedonia e Veriut thotë se ka kapacitete për përballje me Covid-19

Maqedonia e Veriut thotë se ka kapacitete për përballje me Covid-19

Ministri Quni priti në takim zëvendësministren e re të Mbrojtjes Sadika Kofrc

Ministri Quni priti në takim zëvendësministren e re të Mbrojtjes Sadika Kofrc

Hoti diskuton programin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e OEK dhe OEAK

Hoti diskuton programin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e OEK dhe OEAK

Driton Selmanaj ka pritur sot në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq

Driton Selmanaj ka pritur sot në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq

Anton Quni priti në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës Melisa Haradinaj

Anton Quni priti në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës Melisa Haradinaj

Rrahje në Deçan – arrestohen katër persona

Rrahje në Deçan – arrestohen katër persona

Lutfi Haziri apelon për kujdes maksimal të qytetarëve ndaj sëmundjes infektive Covid-19

Lutfi Haziri apelon për kujdes maksimal të qytetarëve ndaj sëmundjes infektive Covid-19

Ministri Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl

Ministri Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl

Vjedhin arkën me para në një restorant në Gjakovë

Vjedhin arkën me para në një restorant në Gjakovë

Sulmon fizikisht familjarët dhe zyrtarët policorë

Sulmon fizikisht familjarët dhe zyrtarët policorë

Çfarëdo vendimi lidhur me masat kundër Covid-19 do të kumtohet nga Ministria e Shëndetësisë

Çfarëdo vendimi lidhur me masat kundër Covid-19 do të kumtohet nga Ministria e Shëndetësisë

Shërohet nga Covid-19 mjeku kosovar

Shërohet nga Covid-19 mjeku kosovar

Gjermania mund ta vendosë në agjendë liberalizimin e vizave nëse ka shumicë të kualifikuar

Gjermania mund ta vendosë në agjendë liberalizimin e vizave nëse ka shumicë të kualifikuar

Dikur ishin të bardha, e sot të gjelbra – ekzistojnë dy arsye pse kirurgët i veshin këto rroba

Dikur ishin të bardha, e sot të gjelbra – ekzistojnë dy arsye pse kirurgët i veshin këto rroba