Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

14.02.2019 11:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

Mauro Icardi ka arritur i pari në stërvitjen e Interit këtë mëngjes, një ditë pas heqjes së shiritit të kapitenit dhe pas largimit nga lista për ndeshjen e Ligës së Evropës ndaj Rapid Viennas.

Gjatë ditës së mërkurë, Interi doli me një lajmërim se ka vendosur t’ia heq shiritin e kapitenit Icardit dhe t’ia japë atë portierit Samir Handanovic.

Pas këtij lajmi pati raporte të ndryshme për krisje të marrëdhënies mes sulmuesit dhe ekipit, teksa lojtari nuk është as pjesë e skuadrës për ndeshjen e Ligës së Evropës ndaj Rapid Viennas.

Pavarësisht kësaj, Sky Sport Italia raporton se Icardi ishte i pari që mbërriti në Appiano Gentile të enjten, pikërisht në ora 08:31 për të stërvitur me shokët e tij të cilët gjithashtu nuk udhëtuan drejt Austrisë.

Icardi e ka përjetuar rëndë heqjen e shiritit të kapitenit (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Ky medium vazhdon të thotë se argjentinasi nuk do të gjobitet ose nuk do të përballet me ndonjë veprim disiplinor, pasi drejtuesit e kuptojnë refuzimin e tij për të luajtur në Ligën e Evropës.

Për më tepër, thuhet se ka vullnet absolut në klub për të rregulluar marrëdhëniet e tyre me sulmuesin dhe për të zgjidhur situatën.

Nga ana tjetër, Nerazzurrët nuk do të preferonin deklaratat e rregullta në shtyp të agjentit-gruas Wanda Nara, ndërsa në tavolinë nuk ka ofertë për rinovim.

Icardi ka shënuar 15 gola në 28 paraqitje për Interin këtë sezon, por ka shkuar në shtatë ndeshje të Serie A pa gjetur rrjetën. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

Gjenetika apo diçka tjetër? Përse disa meshkuj nuk kanë mjekër të dendur, të vrazhdë dhe më mashkullore?

Gjenetika apo diçka tjetër? Përse disa meshkuj nuk kanë mjekër të dendur, të vrazhdë dhe më mashkullore?

Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

Reali fiton në shtëpi të Ajaxit në ndeshjen e parë

Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10

Ja specifikat e plota të Samsung Galaxy S10