Ia preki pak prapanicën: Kështu e priti presidenti gjerman homologen kroate (Foto)

18.03.2015 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ia preki pak prapanicën: Kështu e priti presidenti gjerman homologen kroate (Foto)

Kolinda Grabar-Kitaroviq ndodhet për një vizitë zyrtare në Gjermani. Me këtë rast, presidentja kroate u prit me nderime shtetërore në selinë e presidentit të Gjermanisë dhe pastaj u takua edhe me kancelaren Angela Merkel.
Atë në Berlin e priti presidenti gjerman, Joachim Gauck. Takimi u veçua me një ‘shtrëngim’ të veçantë të duarve të dy presidentëve, transmeton Telegrafi.

Gjersa presidentja kroate zgjati dorën formalisht, Gauck ishte shumë i dashur me homologen e tij kroate. E përqafoi butësisht, madje edhe përkëdheli paksa në prapanicë.

Përndryshe, Grabar-Kitaroviq u prit me nderime të larta shtetërore. E para e shtetit kroat më pas u takua edhe me kancelaren Merkel, zyra e të cilës njoftoi se ato kanë zhvilluar një bisedë rreth marrëdhënieve dypalëshe, çështjet që lidhen me Bashkimin Evropian, si dhe zhvillimet e fundit në Evropën Juglindore.
gauck2

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Paralajmëron kancelarja gjermane: Gjermania do të zhytet në recesionin më të keq që nga Lufta e Dytë Botërore

Paralajmëron kancelarja gjermane: Gjermania do të zhytet në recesionin më të keq që nga Lufta e Dytë Botërore

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

A ka vdekur Kim Jong Un?! Flet zyrtari i lartë i Koresë së Jugut (Foto)

A ka vdekur Kim Jong Un?! Flet zyrtari i lartë i Koresë së Jugut (Foto)

Lidershipi i kancelares Merkel: Një udhëheqëse e vërtetë

Lidershipi i kancelares Merkel: Një udhëheqëse e vërtetë

Kancelarha gjermane: BE do të jetë e fokusuar në luftën kundër virusit

Kancelarha gjermane: BE do të jetë e fokusuar në luftën kundër virusit

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga koronaviruis ka nisur të bie

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga koronaviruis ka nisur të bie

Mekës është boshatisur pasi myslimanët po detyrohen që këtë Ramazan ta kalojnë në izolim

Mekës është boshatisur pasi myslimanët po detyrohen që këtë Ramazan ta kalojnë në izolim

Çfarë ndodh me të riinfektuarit nga Covid 19

Çfarë ndodh me të riinfektuarit nga Covid 19

Edhe një tjetër qytet kinez me 10 milionë banorë miraton masat e izolimit kundër coronavirusit

Edhe një tjetër qytet kinez me 10 milionë banorë miraton masat e izolimit kundër coronavirusit

Infermierja që i qëndroi pranë kryeministrit Boris Johnson: Ishte një pacient si gjithë të tjerët

Infermierja që i qëndroi pranë kryeministrit Boris Johnson: Ishte një pacient si gjithë të tjerët

Mjekët thonë se është metodë për vetëvrasje propozim i ri nga Trump për trajtimin e koronavirusit

Mjekët thonë se është metodë për vetëvrasje propozim i ri nga Trump për trajtimin e koronavirusit

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Arrestohet punonjësja e supermarketit që falsifikoi testin e koronavirusit për t’iu shmangur punës

Lajm i mirë, shërohet foshnja 1 muajshe nga koronavirusi

Lajm i mirë, shërohet foshnja 1 muajshe nga koronavirusi