Hoxha: Asociacioni do ta fundos Kosovën

31.08.2015 19:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoxha: Asociacioni do ta fundos Kosovën

Ylli Hoxha, anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, duke komentuar rreth polemikave të fundit në mes të Kryeministrit Isa Mustafa dhe disa anëtarëve të Vetëvendosjes, ka thënë, në Info Magazinë të Klan Kosovës, se “Qëndrimet e Vetëvendosjes janë shume publike, ose hiqni dorë nga Zajednica, nga marrëveshjet, ose do ju heqim ne”.

“Këta po e ndajnë Kosovën pa një mandat qytetar. Le të dalin Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi ta pyesin elektoratin e vet për këtë marrëveshje. Brenga ime është që Lëvizja Vetëvendosje nuk do të mundet me kanalizuar këtë pakënaqësi”.

“Ne si Lëvizje Vetëvendosje komunikojmë në mënyrë intensive me qytetarë, dhe këto ditë e fundit vërehet një brengë e madhe për ngjarjet e fundit”.

Sa u përket kërcënimeve në Facebook Hoxha tha se edhe Vetëvendosje kërcënohet vazhdimisht, “për çdo ditë”.

Hoxha në debatin në Info Magazine, ka thënë se të quhet asociacioni OJQ, është qesharake.

“Është shqetësuese se si qeveria ia bëjnë qefin vetes, puna është që kemi prodhuar një asociacion me kompetenca në shëndetësi, arsim, energji, konstruksioni i Zajednicës është autonomia territoriale e finalizuar me dialog”.

“Ta quash asociacionin OJQ është axhamillëk, nuk ka OJQ që zgjedh komandant policie. Jeni naiv se po i jepni xhelatit shpatën. Me këtë vendim ju e fundosni Kosovën”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti dikur thoshte se nuk ulet në një tavolinë me Gjuriqin, sonte krahë për krahë njëri-tjetrit

Kurti dikur thoshte se nuk ulet në një tavolinë me Gjuriqin, sonte krahë për krahë njëri-tjetrit

Profesori i studimeve islame përmend hajmalinë pas mosmarrëveshjeve LDK-VV

Profesori i studimeve islame përmend hajmalinë pas mosmarrëveshjeve LDK-VV

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë/ Manzë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë/ Manzë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Punëtori i KEDS-it lëndohet nga mungesa e mbrojtjes, fillojnë hetimet

Punëtori i KEDS-it lëndohet nga mungesa e mbrojtjes, fillojnë hetimet

Daçiq komenton deklaratën e Albin Kurtit që tha se nuk ulet në tavolinë me Vuçiqin

Daçiq komenton deklaratën e Albin Kurtit që tha se nuk ulet në tavolinë me Vuçiqin

Rreth 60 raste të korrupsionit e kanë bllokuar liberalizimin

Rreth 60 raste të korrupsionit e kanë bllokuar liberalizimin

Baraliu: LDK dhe VV do të ndëshkohen nga qytetari nëse nuk arrijnë marrëveshje

Baraliu: LDK dhe VV do të ndëshkohen nga qytetari nëse nuk arrijnë marrëveshje

Ambasada e Katarit, 8 kamionë me ndihma për familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë

Ambasada e Katarit, 8 kamionë me ndihma për familjet e prekura nga tërmeti në Tiranë

Haradinaj thotë se zgjedhjet e reja nuk janë drejtim i duhur

Haradinaj thotë se zgjedhjet e reja nuk janë drejtim i duhur

Në cilin vit Albin Kurti thoshte publikisht se do konflikt?

Në cilin vit Albin Kurti thoshte publikisht se do konflikt?

Feilcke: Mos liberalizimi i vizave për Kosovën lidhet me zhvillimet brenda BE-së

Feilcke: Mos liberalizimi i vizave për Kosovën lidhet me zhvillimet brenda BE-së

Banesat e premtuara/ Erdogan: Për 6 muaj deri në një vit do e kemi kryer si punë

Banesat e premtuara/ Erdogan: Për 6 muaj deri në një vit do e kemi kryer si punë

Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese

Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese

Gruaja rrah burrin në Vushtrri, e bën për spital

Gruaja rrah burrin në Vushtrri, e bën për spital

Pasojat po i bartin edhe fëmijët tanën, thonë gratë e dhunuara gjatë luftës

Pasojat po i bartin edhe fëmijët tanën, thonë gratë e dhunuara gjatë luftës

Veliu: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion

Veliu: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion