Hoti: Më përpara prishet qeveria, se miqësia me SHBA-të

10.03.2020 20:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hoti: Më përpara prishet qeveria, se miqësia me SHBA-të

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar nëpërmjet një statusi në Facebook se më parë prishet qeveria, sesa miqësia me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Këto deklarata Hoti i ka bërë pas zhvillimeve të fundit politike në vend, ku SHBA-të kanë paralajmëruar tërheqjen e trupave ushtarake nga Kosova dhe sanksione ekonomike, shkruan lajmi.net.

Hoti ka thënë se qeveria duhet të mblidhet për të hequr taksën. Sipas tij, nuk është interes i qytetarëve të prishet miqësia SHBA-të dhe ka shtuar se LDK e garanton miqësinë e përhershme me shtetin amerikan.

“Nëse dëmtohet miqësia me SHBA-të, atëherë dëmtohet shtetësia e Kosovës, të cilën nuk lejojmë të ndodhë. Prandaj, më përpara prishet qeveria, se miqësia me SHBA-të”, tha Hoti.

Ky është postimi i plotë i tij:

Qeveria duhet te mblidhet per te hequr taksen. Nuk mund te mbesim peng te nje vendimi qe ka qene i domosdoshem, por tash po e demton Kosoven.
Miqesia e perhershme me SHBA nuk cenohet. Ne e garantojme kete miqesi.
Nuk eshte interes i qytetareve te Kosoves te prishet kjo miqesi, qe solli paqen ne Ballkan dhe lirine e pavaresine per shqiptaret.
Nese demtohet miqesia me ShBA, atehere demtohet shtetesia e Kosoves, te cilen gje nuk lejojme te ndodhe. Prandaj, me perpara prishet Qeveria, se miqesia me SHBA.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: Nuk e shfrytëzuam, Mogherini Mogherini më premtoi heqjen e vizave nëse kalon demarkacioni

Mustafa: Nuk e shfrytëzuam, Mogherini Mogherini më premtoi heqjen e vizave nëse kalon demarkacioni

Ish/deputeti i PDK’së: Gabuan me rrëzimin e Albin Kurtit

Ish/deputeti i PDK’së: Gabuan me rrëzimin e Albin Kurtit

Së shpejti prova e re me 1.500 persona në protestë, thonë nga Vetëvendosje

Së shpejti prova e re me 1.500 persona në protestë, thonë nga Vetëvendosje

Në Skenderaj arrestohen dy persona, dyshohen se merren me trafikim me njerëz

Në Skenderaj arrestohen dy persona, dyshohen se merren me trafikim me njerëz

Kryetari i LDK’së: Vjosa Osmani do të ballafaqohet me pasoja

Kryetari i LDK’së: Vjosa Osmani do të ballafaqohet me pasoja

Bytyçi, PDK: Protesta testuese e VV është intriga e radhës e Albin Kurtit në dëm të Kosovës

Bytyçi, PDK: Protesta testuese e VV është intriga e radhës e Albin Kurtit në dëm të Kosovës

Rreth 30 të dyshuar për koronavirus në Vushtrri, në mesin e tyre dhe punëtorë shëndetësor

Rreth 30 të dyshuar për koronavirus në Vushtrri, në mesin e tyre dhe punëtorë shëndetësor

Nis hapja graduale e kufirit Kosovë-Shqipëri

Nis hapja graduale e kufirit Kosovë-Shqipëri

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Zëdhënësi i MSH-së: Mund të shtyhet faza e dytë e rihapjes nëse përkeqësohet situata me COVID-19

Zëdhënësi i MSH-së: Mund të shtyhet faza e dytë e rihapjes nëse përkeqësohet situata me COVID-19

​Zaev: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

​Zaev: Zgjedhjet duhet të mbahen 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

Abazi: Qeveria në detyrë do të zgjasë derisa të mbahen zgjedhjet

Abazi: Qeveria në detyrë do të zgjasë derisa të mbahen zgjedhjet

Osmani: Vlerësoj lart angazhimin e infermierëve gjatë pandemisë

Osmani: Vlerësoj lart angazhimin e infermierëve gjatë pandemisë

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Rama: Trend botëror, do ta kalojmë këtë sesion parlamentar

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Rama: Trend botëror, do ta kalojmë këtë sesion parlamentar

Reshitaj: 50 përqind e qytetarëve të karantinuar thuhet se kanë qenë të sëmurë

Reshitaj: 50 përqind e qytetarëve të karantinuar thuhet se kanë qenë të sëmurë

Shkarkohet drejtori që sekuestronte dhe menaxhonte me pasurinë e paligjshme

Shkarkohet drejtori që sekuestronte dhe menaxhonte me pasurinë e paligjshme