Haxhi Avdyli: Jam kundër këtij mocioni për mosbesim ndaj Qeverisë Kurti, ta shtyjmë deri sa të piqën kushtet dhe mos të bëjmë salldo politike si LDK

25.03.2020 14:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haxhi Avdyli: Jam kundër këtij mocioni për mosbesim ndaj Qeverisë Kurti, ta shtyjmë deri sa të piqën kushtet dhe mos të bëjmë salldo politike si LDK

“Kosova dhe mbarë njerëzimi është duke u përballur me pandemi Covid-19, ashtu siç ka thënë shefi i OSHB’së. Ne sot do ishimi bashkë për të luftuar këtë virus dhe dalur në ndihmë qutetarëve në këtë pa siguri. Të flisnim për barrërat që mungojnë, policinë, qytetarët që janë të bllokuar në qytetet që janë karantinë. Ne i shkaktuam të gjitha këto kriza, që nga qeveritë e kaluara. Marrëveshje kishim LDK-LVV, dhe të gjithë ministrat duhet lavdëruar për punën e tyre. Ta zëm s’kemi pandemi, por kemi krijuar një krizë politike, po duam të formojmë një qeveri tjetër. Ne kemi disa vija të kuqe ku nuk do bëjmë një Qeveri me PDK’në, në anën tjetër me AAK’në dhe Nismën nuk kemi vija të kuqe, por kemi dallime. Përshkak se këto dyja janë kundër taksës. Prandaj duke e marrë parasyshë pandeminë duhet ta shtyjmë këtë mocion, shkaku i 2 milionë qytetarëve të cilët janë pa paga dhe kanë vështirësi. Mos të bëjmë salldo politike por ta shtyjmë këtë mocion deri sa të piqen kushtet.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë