Haradinaj: Rama të merret me problemet në Shqipëri dhe ta ndihmojë aq sa mundet Kosovën

14.05.2019 21:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Rama të merret me problemet në Shqipëri dhe ta ndihmojë aq sa mundet Kosovën

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, lidhur me polemikat mes Edi Ramës, kryeministrit Haradinaj dhe çështjes së kufijve, Haradinaj ka thënë se kryeministri i Shqipërisë duhet ta ndihmojë Kosovën dhe po ashtu t’u përkushtohet problemeve brenda Shqipërisë.

“Aq shumë ka probleme në Shqipëri Edi Rama saqë duhet me ju përkushtu atyre dhe duhet me na ndihmu shumë Edi Rama, duhet me na përkrah”, ka thënë Haradinaj.

“Ne nuk guxojmë të kemi konflikte verbale me qeverinë e Shqipërisë, duhet të punojmë bashkarisht, duhet t’i shohim mundësitë e bashkëpunimin shumë më fuqishëm”.

Ai përmendi kontrollin kufitar mes Kosovës dhe Shqipërisë, ku tha se këtu duhet të fokusohen të dy palët, meqë mijëra qytetarë sipas tij, trajtohen sikur janë duke kaluar një shtet tjetër e jo Shqipërinë.

“Duhet të krijohen lehtësira aty, të dy palët duhet të fokusohen më shumë në zgjidhjet e problemeve të qytetarëve”, ka thënë ai.

“Nuk duhet me ra pre e kurtheve të Shqipërisë”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


SHBA: Pritet shqyrtimi i projektligjit që u ndalon punonjësve federalë përdorimin e TikTok

SHBA: Pritet shqyrtimi i projektligjit që u ndalon punonjësve federalë përdorimin e TikTok

Paçarizi: Hoti është legjitim por i pafuqishëm përballë Vuçiqit në dialog

Paçarizi: Hoti është legjitim por i pafuqishëm përballë Vuçiqit në dialog

Rreth 60% të votave të numëruara: LSDM 36.78%, BDI 10.34%

Rreth 60% të votave të numëruara: LSDM 36.78%, BDI 10.34%

Deputeti i VV’së thotë se Thaçi nuk është dashur të shkonte në Hagë si president i Kosovës

Deputeti i VV’së thotë se Thaçi nuk është dashur të shkonte në Hagë si president i Kosovës

Irlanda shtyn fazën e fundit e lehtësimit të kufizimeve nga rritja e rasteve me COVID-19

Irlanda shtyn fazën e fundit e lehtësimit të kufizimeve nga rritja e rasteve me COVID-19

Kadrijaj: Votova kundër Gjykatës Speciale, do të votoja edhe për zhbërjen e saj

Kadrijaj: Votova kundër Gjykatës Speciale, do të votoja edhe për zhbërjen e saj

Brukseli: BE të përgatitet për një bashkëveprim të COVID-19 me gripin sezonal

Brukseli: BE të përgatitet për një bashkëveprim të COVID-19 me gripin sezonal

LSDM-ja pret fitore të pastër dhe të sigurt

LSDM-ja pret fitore të pastër dhe të sigurt

Çulev: Gjatë ditës u regjistruan 151 denoncime

Çulev: Gjatë ditës u regjistruan 151 denoncime

Mbyllen vendvotimet në Maqedoninë Veriore, dalja në votime 50,86 për qind

Mbyllen vendvotimet në Maqedoninë Veriore, dalja në votime 50,86 për qind

Si ambasador e përkrahu , tani Bosch e vlerëson të çuditshme Gjykatën Speciale

Si ambasador e përkrahu , tani Bosch e vlerëson të çuditshme Gjykatën Speciale

Mbytet në plazhin e Shëngjinit një 71 vjeçare nga Podujeva

Mbytet në plazhin e Shëngjinit një 71 vjeçare nga Podujeva

Shënohet viktima e 115 nga Covid-19 në Kosovë

Shënohet viktima e 115 nga Covid-19 në Kosovë

Posta solidarizohet me Telekomin, kërkon nga shteti të marrë seriozisht situatën e krijuar

Posta solidarizohet me Telekomin, kërkon nga shteti të marrë seriozisht situatën e krijuar

Sukses i vaksinës “Moderna”, prodhoi anti-trupa te të gjithë njerëzit ku u testua

Sukses i vaksinës “Moderna”, prodhoi anti-trupa te të gjithë njerëzit ku u testua

Përleshje ndërmjet Azerbajxhanit dhe Armenisë, vriten disa ushtarë në kufi

Përleshje ndërmjet Azerbajxhanit dhe Armenisë, vriten disa ushtarë në kufi