Gomes thyen këmbën gjatë ndeshjes – kjo është gjendja e tij (VIDEO)

03.11.2019 20:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gomes thyen këmbën gjatë ndeshjes – kjo është gjendja e tij (VIDEO)

Mesfushori portugez, Andre Gomes, ka thyer këmbën gjatë ndeshjes së zhvilluar midis skuadrës Everton dhe Tottenham.

Kjo ka ndodhur për shkak të ndërhyrjes së kundërshtarit Cenk Tosun, i cili u dënua me karton të kuq për këtë veprim.

Pasi u kuptua se Gomes ka thyer këmbën, Tuson u pa i përlotur për këtë incident, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa menaxheri i Evertonit, Marco Silva ka treguar më të rejat për gjendjen e Andre Gomesit.

“Andre është dërguar në spital. Ai është atje së bashku me stafin mjekësor dhe është më mirë të presim për të rejat. Sigurisht, është moment i keq për të gjithë ne si grup. Është më shumë sesa futbolli. Do t’i japim të gjithë mbështetjen tonë Andres”.

“Të gjithë ndihemi keq për Andren. Dua t’i dërgoj lutjet më të sinqerta atij dhe familjes së tij. Është moment i vështirë dhe, në emër të klubit të Tottenhamit, them se lutjet tona janë me të”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kaq provokuese foto të Morenës nuk kemi parë

Kaq provokuese foto të Morenës nuk kemi parë

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Veshjet që morën vëmendjen më të madhe tek SAG Awards

Veshjet që morën vëmendjen më të madhe tek SAG Awards

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston flirtojnë para kamerave

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

Blleki paralajmëron publikun për një kryevepër të Llunit

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq