Gjuriq: Serbia humbi 500 milionë euro nga taksa e Kosovës

02.05.2019 14:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjuriq: Serbia humbi 500 milionë euro nga taksa e Kosovës

Marko Gjuriq ka folur për dëmet e mëdha financiare të pësuara nga Serbia si rezultat i taksës nga Kosova.

Nënkryetari i Partisë Popullore Kombëtare Serbe, Marko Gjuriq ka thënë se taksa e Kosovës i ka shkaktuar Serbisë dëme prej mbi 500 milionë euro në nivel vjetor, transmeton Lajmi.net.

Ai njëherit ka drejtuar një pyetje ndaj Prishtinës zyrtare se ” kush është përgjegjës për kontrabandën në territorin e Kosovës dhe kompanitë e të cilave përfitojnë nga taksat mbi mallrat serbe?”.

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën në konferencën për shtyp ka thënë se janë të pavërteta deklaratat e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi sa i përket dëmeve që kjo taksë i ka shkaktuar Serbisë. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Erdogan: Morsi është dëshmor që humbi jetën gjatë luftës së tij në të cilën besonte

Erdogan: Morsi është dëshmor që humbi jetën gjatë luftës së tij në të cilën besonte

Veseli: Duhet ta kemi një Qeveri të vogël me shumë pushtet për qytetarët

Veseli: Duhet ta kemi një Qeveri të vogël me shumë pushtet për qytetarët

Ahmeti tregon vijën e kuqe që ia tha Mustafës për rrëzimin e Qeverisë

Ahmeti tregon vijën e kuqe që ia tha Mustafës për rrëzimin e Qeverisë

Zyrtari i shtetit pezullohet nga puna, u përfshi në rrahje në LDK

Zyrtari i shtetit pezullohet nga puna, u përfshi në rrahje në LDK

Ish-shefi i ushtrisë amerikane: Një qasje e re për Kosovën nënkupton rolin kryesor të SHBA-së në dialog

Ish-shefi i ushtrisë amerikane: Një qasje e re për Kosovën nënkupton rolin kryesor të SHBA-së në dialog

Një vit nga Marrëveshja e Prespës

Një vit nga Marrëveshja e Prespës

Mehmeti takon Misionin e FSAP të Bankës Botërore

Mehmeti takon Misionin e FSAP të Bankës Botërore

LDK merr vendim që Borovci e Abrashi të tërhiqen nga gara për kryetar të Degës së tretë në Prishtinë

LDK merr vendim që Borovci e Abrashi të tërhiqen nga gara për kryetar të Degës së tretë në Prishtinë

Arban Abrashi për rrahjet brenda LDK-së: Kishte të përfshirë persona të partive tjera

Arban Abrashi për rrahjet brenda LDK-së: Kishte të përfshirë persona të partive tjera

Kosovari shpëton nga dëbimi: Ka inteligjencën e një fëmije 9-12 vjeçar

Kosovari shpëton nga dëbimi: Ka inteligjencën e një fëmije 9-12 vjeçar

Autoriteti i Aviacionit Civil reagon për incidentin në aeroplanin Prishtinë –Bazel

Autoriteti i Aviacionit Civil reagon për incidentin në aeroplanin Prishtinë –Bazel

Avramopoulos: Nëse rriten hyrjet legale për azil, BE mund të pezullojë regjimin pa viza

Avramopoulos: Nëse rriten hyrjet legale për azil, BE mund të pezullojë regjimin pa viza

Për dy vjet, tetë raste të vdekjeve në burgjet e Kosovës

Për dy vjet, tetë raste të vdekjeve në burgjet e Kosovës

Miratohet strategjia për rini, përkrahja e rinisë prioritet i ministrit Gashi

Miratohet strategjia për rini, përkrahja e rinisë prioritet i ministrit Gashi

Syla: Administrata e Gjilanit për pesë muaj ka shqyrtuar dhe përfunduar 54 mijë lëndë

Syla: Administrata e Gjilanit për pesë muaj ka shqyrtuar dhe përfunduar 54 mijë lëndë

“Direktiva perëndimore” për arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi

“Direktiva perëndimore” për arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi