Gjini komenton shkarkimin e Boltonit, e përgëzon Haradinajn në gjuhën turke

10.09.2019 21:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjini komenton shkarkimin e Boltonit, e përgëzon Haradinajn në gjuhën turke

Ardian Gjini, kandidatë për deputetë nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini, ka komentuar shkarkimin e John Boltonit, këshilltar i presidentit amerikan, Donald Trump.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Gjini ka shkruar se sikur të kishin pranuar ndryshimin e kufijve do të kishim qenë “edhe fikt edhe flliqt”.

Ndërsa ka zgjedhur një fjalë në gjuhën turke për ta përgëzuar Haradinajn.

“Sikur ta kishim pranuar ndryshimin e kufijve sot do të kishim qenë ‘edhe fikt edhe flliqt’. Aferim Ramush Haradinaj!”, ka shkruar Gjini.

Presidenti amerikan, Donald Trump, sapo ka njoftuar se e ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton.

Trump njoftimin e ka bërë përmes një postimi në Tëitter, ku ka thënë se nuk është pajtuar me shumë sugjerime të Boltonit.

“E informova John Boltonin mbrëmë se shërbimi i tij nuk është më i nevojshëm në Shtëpinë e Bardhë. Unë fuqishëm nuk po pajtohesha me disa nga sugjerimet e tij, ashtu sikur të tjerët në Administratë, prandaj e pyeta Johnin për dorëheqje, të cilën e dha këtë mëngjes. E falëndëroj Johnin shumë për këtë shërbim”, ka shkruar ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Të paktën 10 të vrarë në shpërthimet në Bejrut – (Video)

Të paktën 10 të vrarë në shpërthimet në Bejrut – (Video)

Mbi 700.000 të vdekur nga koronavirusi në botë

Mbi 700.000 të vdekur nga koronavirusi në botë

Trump, debat të ashpër me gazetarin për shifrat e vdekjeve nga COVID-19 në SHBA

Trump, debat të ashpër me gazetarin për shifrat e vdekjeve nga COVID-19 në SHBA

MSH deklarohet lidhur me rastin e vdekjes së shtatëvjeçares në Prishtinë

MSH deklarohet lidhur me rastin e vdekjes së shtatëvjeçares në Prishtinë

Shfuqizimi i udhëzimit për çmimin e barnave, Ismaili: Zemaj u bë partner i krimit farmaceutik

Shfuqizimi i udhëzimit për çmimin e barnave, Ismaili: Zemaj u bë partner i krimit farmaceutik

​‘Maska kancerogjene në treg’, Kosova kthen mbrapshtë 50 mijë copë të blera në Kinë

​‘Maska kancerogjene në treg’, Kosova kthen mbrapshtë 50 mijë copë të blera në Kinë

Abrashi: Infrastruktura e Kamenicës po kompletohet

Abrashi: Infrastruktura e Kamenicës po kompletohet

Çmimet e naftës nën presion nga përhapja e koronavirusit

Çmimet e naftës nën presion nga përhapja e koronavirusit

Edhe një vdekje nga COVID-19 në Kosovë

Edhe një vdekje nga COVID-19 në Kosovë

184 raste me Covid-19 aktive në Gjilan, 18 vdekje dhe 338 të shëruar

184 raste me Covid-19 aktive në Gjilan, 18 vdekje dhe 338 të shëruar

Konstituohet Kuvendi– nisin bisedimet për Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

Konstituohet Kuvendi– nisin bisedimet për Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut

​BQE: Rimëkëmbja e ekonomisë do të merr një kohë të konsiderueshme

​BQE: Rimëkëmbja e ekonomisë do të merr një kohë të konsiderueshme

​Veliu: Situata me COVID-19 në Kosovë është shumë serioze

​Veliu: Situata me COVID-19 në Kosovë është shumë serioze

​Hoxhaj: BE-ja asnjë fjalë për raketat që Serbia i bleu nga Kina

​Hoxhaj: BE-ja asnjë fjalë për raketat që Serbia i bleu nga Kina

Rreth 100 spitale-laboratorë privatë kërkojnë licencimin për kryerjen e testeve për COVID-19

Rreth 100 spitale-laboratorë privatë kërkojnë licencimin për kryerjen e testeve për COVID-19

E rëndë, 7 vjeçarja vdes në QKUK pasi u trajtua në një ordinancë private

E rëndë, 7 vjeçarja vdes në QKUK pasi u trajtua në një ordinancë private