Gëlltiti kufjet Apple AirPods, ende funksiononin edhe në stomakun e tij

07.05.2019 23:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gëlltiti kufjet Apple AirPods, ende funksiononin edhe në stomakun e tij

Çfarë është normale? Tju zërë gjumi me kufjet AirPods në vesh. Çfarë nuk është normale? Të gëlltisni kufjet ndërsa jeni në gjumë.

Ajo që mund tu duket e pamundur i ka ndodhur një burri në Tajvan i quajtur Ben Hsu sipas media Britanik Daily Mail.

Sipas raporti Hsu u zgjua nga gjumi dhe nuk gjente dot njërën prej kufjeve wireless. Pasi kërkoi kudo nëpër shtratin e tij, ai vendosi të përdorte opsionin “Play Sound” për ti lokalizuar.

Ai u shokua kur dëgjoi kufjen AirPod që mungonte të tingëllonte nga stomaku i tij. Në një mënyrë apo tjetër, një prej kufjeve mësohet të ketë rënë në gojën e tij dhe ta ketë gëlltitur gjatë gjumit.

Çuditërisht kufjet funksiononin ende edhe në acidin e stomakut të tij. Ai shkoi menjëherë në spital duke u kërkuar doktorëve tja nxirrnin nga stomaku.

Në fund ja arritur dhe shikoi se ato kishin edhe 41% jetëgjatësi baterie. Kur Tim Cook i quajti kufjet një “fenomen kulturor,” nuk e besojmë që mund ti ketë shkuar një situatë e tillë në mendje. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)

Trejsi Sejdini reagon për videon erotike që po çmend rrjetin (FOTOT)