Galaxy Fold shtyhet për në muajin Qershor

29.05.2019 19:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Galaxy Fold shtyhet për në muajin Qershor

Ka kaluar një muaj që kur Samsung lajmëroi shtyrjen e debutimit të Galaxy Fold, dhe ende nuk kemi një datë debutimi. Pak javë më parë ekzekutivi DJ Koh tha se nuk do të jetë “tepër vonë” dhe përfaqësuesit e kompanisë kishin lënë të kuptohet se në javët në vijim do të ishte i disponueshëm.

Tashmë mediat Koreane thonë bazuar në disa burime anonime të industrisë se telefoni nuk debuton deri muajin e ardhshëm.

Pavarësisht komenteve të përfaqësuesve të kompanisë, data e re e debutimit është shtyrë sepse nevojitet më shumë kohë për të stabilizuar cilësinë e harduerit.

Një zyrtar mësohet të ketë thënë se problemet e Huawei në SHBA dhe impakti që mund të kenë tek telefoni me palosje i kompanisë Mate X mund ti japë Samsung më shumë kohë për të adresuar problemet.

Samsung ka afat deri të Premten për të vendosur për fatin e telefonit me palosje 2,000 dollarësh përndryshe do ti duhet të anulojë të gjitha porositë nëse nuk ka diçka zyrtare.

Raportet sugjerojnë se kompania nuk është tërhequr nga prodhimi i telefonit Galaxy Fold i cili mund të vijë më vonë sesa kishin pritur të gjithë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve