Portieri i Trepçës ’89, Arben Beqiri: Jam diagnostikuar me tumor në lukth, jam i bindur që do t’ia dalë

11.01.2020 00:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Portieri i Trepçës ’89, Arben Beqiri: Jam diagnostikuar me tumor në lukth, jam i bindur që do t’ia dalë

Njëri ndër portierët më të mirë në Kosovë, Arben Beqiri, po kalon nëpër një periudhë shumë të vështirë.

Ai është diagonistikuar me tumor në lukth dhe ka nisur kimioterapinë.

Duke folur për gazetën, portieri i Trepçës ’89 shprehet optimist që do t’ia dalë.

“Jam diagnostikuar me tumor në lukth. Kam nisur kimioterapinë dhe besoj plotësisht që do t’ia dalë”, deklaroi Beqiri për Gazetën Olle.

“Unë prej muajit nëntor nuk jam duke stërvitur me skuadrën, për shkak të këtij problemi shëndetësor”.

Beqiri është portieri i Trepçës ’89

Gardiani mitrovicas pret që brenda tre muajsh të rikuperohet dhe të rikthehet në fushën e blertë.

“Nuk do të mund të stërvitem edhe për dy muaj. Nëse më shkon puna mirë, atëherë në mars do të rikthehem në fushë”, theksoi Beqiri.

Si të paguani në ProCredit pa kartelë?

E SPONSORUAR

Arbeni, fitues i Kupës së Kosovës me Besën

Ai ka mbyllur prononcimin duke u shprehur shumë optimist që do t’ia dalë të mposhtë sëmundjen.

I gjithë komuniteti futbollistik i vendit, do ta mbështetë fuqishëm Beqirin drejt triumfit edhe në këtë sfidë!

“Eksperti i penalltive”, siç njihet në vend Beqiri, prej vitesh është mes portierëve më të mirë të futbollit kosovar.

Ai ka luajtur për skuadra të ndryshme me nam si Trepça ’89, Besa, Llapi e të tjera.

Me ekipin pejan, para tri vjetësh Beqiri fitoi edhe Kupën e Kosovës, madje duke qenë heroi i ndeshjes, pasi priti disa penallti.

Shpresojmë që ta shohim Beqirin duke fluturuar mes shtyllave, sa më shpejtë!

Portieri mitrovicas sa ishte pjesë e Llapit

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Personat më të kërkuar nga Policia e Kosovës

Personat më të kërkuar nga Policia e Kosovës

Driton Selmanaj: Albin Kurti, përmes videove u është drejtuar  qytetarëve, jo për LDK’në

Driton Selmanaj: Albin Kurti, përmes videove u është drejtuar qytetarëve, jo për LDK’në

Vuçiq thotë se jam i lumtur që Linja ajrore Prishtinë-Beograd, ndodhi pa e njohur Kosovën

Vuçiq thotë se jam i lumtur që Linja ajrore Prishtinë-Beograd, ndodhi pa e njohur Kosovën

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Haradinaj: Po, Edi ishte angazhuar në idenë e ndarjes

Haradinaj: Po, Edi ishte angazhuar në idenë e ndarjes

Mavraj: Ndalni linçimet, prandaj s’do kush të qeveris me Ju

Mavraj: Ndalni linçimet, prandaj s’do kush të qeveris me Ju

Familja nga Istogu jeton në varfëri të skajshme, kërkon ndihmën e qytetarëve

Familja nga Istogu jeton në varfëri të skajshme, kërkon ndihmën e qytetarëve

Fluturimi 50 minutësh Kosovë – Serbi – ka plotë detaje që duhet të sqarohen

Fluturimi 50 minutësh Kosovë – Serbi – ka plotë detaje që duhet të sqarohen

Për tri vjet KEK-u investoi 1 milion euro për komunitetin

Për tri vjet KEK-u investoi 1 milion euro për komunitetin

Serbët Grenellit për Thaçin: Kujdes nga gjarpri, binde të vijë në Beograd pas marrëveshjes

Serbët Grenellit për Thaçin: Kujdes nga gjarpri, binde të vijë në Beograd pas marrëveshjes

Lufthansa synon të hap korridorin ajror Prishtinë – Beograd

Lufthansa synon të hap korridorin ajror Prishtinë – Beograd

Grenell: Trumpit i takon merita për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi

Grenell: Trumpit i takon merita për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi

Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin